28 listopada w Krakowie spadł pierwszy śnieg. Jak co roku śnieg wzbudza różne emocje. Kierowcy nie są zadowoleni, u ludzi w podeszłym wieku pojawia się lęk, właściciele posiadłości martwią się odśnieżaniem, ale jest pewna grupa ludzi, którzy są radośni i bardzo się z tego cieszą. Tak, tak to są dzieci. W grupie maluszków w tym tygodniu mamy zajęcia wokół tematu: „Przygotowania do zimy”. Wdrażamy dzieci od najmłodszych lat do bycia odpowiedzialnym za przyrodę. We wtorek na zajęciach rozmawialiśmy o sposobach niesienia pomocy ptakom w czasie zimy. Dzieci zrobiły „przekąskę dla ptaszków – korale z płatków śniadaniowych” i wyszły na podwórko, by zawiesić na gałązkach drzewa. Po wykonaniu zadania wszystkie dzieci z radością, spontanicznie ruszyły do zabaw zimowych na śniegu. Była bitwa na śnieżki, próby lepienia bałwana, bieg itp.

s. Eligia Alina Ryniak

Nauczycielka oddziału I