yes

28 listopada w Krakowie spadł pierwszy śnieg. Jak co roku śnieg wzbudza różne emocje. Kierowcy nie są zadowoleni, u ludzi w podeszłym wieku pojawia się lęk, właściciele posiadłości martwią się odśnieżaniem, ale jest pewna grupa ludzi, którzy są radośni i bardzo się z tego cieszą. Tak, tak to są dzieci. W grupie maluszków w tym tygodniu mamy zajęcia wokół tematu: „Przygotowania do zimy”. Wdrażamy dzieci od najmłodszych lat do bycia odpowiedzialnym za przyrodę. We wtorek na zajęciach rozmawialiśmy o sposobach niesienia pomocy ptakom w czasie zimy. Dzieci zrobiły „przekąskę dla ptaszków – korale z płatków śniadaniowych” i wyszły na podwórko, by zawiesić na gałązkach drzewa. Po wykonaniu zadania wszystkie dzieci z radością, spontanicznie ruszyły do zabaw zimowych na śniegu. Była bitwa na śnieżki, próby lepienia bałwana, bieg itp.

s. Eligia Alina Ryniak

Nauczycielka oddziału I

 

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Konkurs recytatorski
Regulamin konkursu recytatorskiego „Polscy poeci dzieciom” Organizator: Organizatorem konkursu jest Przedszkole Nr 3 Zgromadzenia Sióstr
POD ZIEMIĄ, POD WODĄ…
W drugim tygodniu ferii starszaki odkrywały podwodny świat i poznawały skarby Ziemi. Rozmawiały m.in. o
WIOSENNY SPACER ZIMĄ
21 lutego przedszkolaki z grupy maluszków wybrały się na wycieczkę w poszukiwaniu pierwszych zwiastunów wiosny.
Ferie w kosmosie
Rozpoczynając ferie grupa starszaków wyruszyła w kosmos specjalną rakietą, tj. ogromnym pudłem z dostosowanymi do
Bajkomania trwa
W piątkowe popołudnie tj. 16 lutego odwiedziła nas mama Leona przynosząc ciekawą bajkę „Franklin mówi
Bal karnawałowy „Na zamku” – grupa Starszaków
W czwartek 8 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Starszaki zostały zaproszone do