yes

28 listopada w Krakowie spadł pierwszy śnieg. Jak co roku śnieg wzbudza różne emocje. Kierowcy nie są zadowoleni, u ludzi w podeszłym wieku pojawia się lęk, właściciele posiadłości martwią się odśnieżaniem, ale jest pewna grupa ludzi, którzy są radośni i bardzo się z tego cieszą. Tak, tak to są dzieci. W grupie maluszków w tym tygodniu mamy zajęcia wokół tematu: „Przygotowania do zimy”. Wdrażamy dzieci od najmłodszych lat do bycia odpowiedzialnym za przyrodę. We wtorek na zajęciach rozmawialiśmy o sposobach niesienia pomocy ptakom w czasie zimy. Dzieci zrobiły „przekąskę dla ptaszków – korale z płatków śniadaniowych” i wyszły na podwórko, by zawiesić na gałązkach drzewa. Po wykonaniu zadania wszystkie dzieci z radością, spontanicznie ruszyły do zabaw zimowych na śniegu. Była bitwa na śnieżki, próby lepienia bałwana, bieg itp.

s. Eligia Alina Ryniak

Nauczycielka oddziału I

 

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Z wizytą w Centrum Formacji Duchowej – Salwatorianie Kraków
W piątek 7 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Domu Słowa w Centrum Formacji Duchowej.
Parada smoków 2024 – konkurs
Pani Marta z naszego przedszkola zaprosiła nas na paradę smoków, w której brała udział 9
Konkurs “Mój Lajkonik”
Dzieci z grupy Starszaków wzięły udział w konkursie plastycznym z okazji „Pochodu Lajkonika”, który polegał
KONKURS „NASI ULUBIENI BOHATEROWIE”
  W marcu Starszaki uczestniczyły w wycieczce do Kina Kijów, gdzie oglądały bajkę  „Wyspa Puffinów.
Dzień dziecka w przedszkolu
Atrakcje w przedszkolu: 3 czerwca 2024
Dzień Mamy i Taty u Maluszków
Przedstawienie o małej żabce.