W scenariuszu zajęć grupowych logopedycznych prowadzonych dziś u Starszaków przez mgr Martę Smarzewską_Złotnik znalazły się: ćwiczenia usprawniające aparat artykulacyjny, zabawa logopedyczno-ruchowa: “Wiewiórki do dziupli”, ćwiczenie słuchu fonemowego (karmienie wiewiórek orzeszkami – w każdym orzeszku zadanie: zobacz jaki obrazek jest w orzeszku, nazwij go i zdecyduj, którą wiewiórkę nim nakarmisz – “SZ” czy “S”) oraz relaksacja połączona z ćwiczeniem oddechowym – oddychanie nosem. Każde ćwiczenie sprawiało dzieciom dużo radości, ale najwięcej emocji dostarczyło karmienie wiewiórek.

W naszym przedszkolu zajęcia logopedyczne grupowe prowadzone są przez logopedę raz w tygodniu w każdym oddziale.

(SA)