yes

23.11.2023r. mama Krzysia M. zainaugurowała projekt „Bajkomania” u Maluszków. Czekaliśmy wszyscy z niecierpliwością na Mamę, a tu ku naszemu zadziwieniu do sali wszedł „Czerwony Kapturek” z koszyczkiem niespodzianek. Usiał na dywanie, rozdał niektórym dzieciom rekwizyty ze stroju: czerwonego kapturka, babci, wilka oraz myśliwego, otworzył kolorową książeczkę i zaczął czytać. Zadaniem przebranych dzieci było pomachać rączką do innych, gdy słyszały wspomnienie swojej postaci. Każde dziecko z ogromnym zainteresowaniem słuchały czytanej przez mamę Krzysia M. bajki, a także chętnie odpowiadały na zadawane pytania. Na koniec „Czerwony Kapturek” wyciągnął ze swojego koszyczka małe kolorowe niespodzianki. Były to różne zakładki do książki. Dla każdego coś innego. Serdecznie dziękujemy 😊

 

28.11.2023r. w ramach projektu realizowanego w grupie maluszków przyszła mama Krzysia Z. i czytała bajkę pt. „Zmartwiozaur”. Książeczka o dużym formacie i kolorowych obrazkach przyciągała uwagę dzieci. Treść bajki przedstawiająca przygody małego dinozaura dostarczyła dzieciom ważne przesłanie, które Zmartwiozaur otrzymał od swojej mamy, żeby się nie zamartwiać, ponieważ jakoś to będzie.

 

To jeszcze nie koniec „bajkowej przygody”, z niecierpliwością czekamy na następne.

s. Eligia Alina Ryniak i s. Stella Patrycja Porębna

nauczycielki oddziału I

 

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Konkurs recytatorski
Regulamin konkursu recytatorskiego „Polscy poeci dzieciom” Organizator: Organizatorem konkursu jest Przedszkole Nr 3 Zgromadzenia Sióstr
POD ZIEMIĄ, POD WODĄ…
W drugim tygodniu ferii starszaki odkrywały podwodny świat i poznawały skarby Ziemi. Rozmawiały m.in. o
WIOSENNY SPACER ZIMĄ
21 lutego przedszkolaki z grupy maluszków wybrały się na wycieczkę w poszukiwaniu pierwszych zwiastunów wiosny.
Ferie w kosmosie
Rozpoczynając ferie grupa starszaków wyruszyła w kosmos specjalną rakietą, tj. ogromnym pudłem z dostosowanymi do
Bajkomania trwa
W piątkowe popołudnie tj. 16 lutego odwiedziła nas mama Leona przynosząc ciekawą bajkę „Franklin mówi
Bal karnawałowy „Na zamku” – grupa Starszaków
W czwartek 8 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Starszaki zostały zaproszone do