W grupie maluszków odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu „Rodzinne Ogniska Ducha Świętego”. Przedszkolaki od wczesnych godzin porannych podekscytowane tym, że dzisiaj przyjdą rodzice do przedszkola, przygotowały na to spotkanie smaczne i zdrowe szaszłyki owocowe. Jaka była to radość, kiedy maluszki siedząc w kółeczku oczekiwały na przyjście swoich rodziców. Spotkanie rozpoczęło się bardzo wesoło: poprosiłam aby dorośli wzięli dziecko na ręce i spacerując po sali, z każdym się przywitali się słowami „Dobrze że jesteś” przybijając “piątkę”. W kilku zdaniach wyjaśniłam cel naszych spotkań i znaczenie nazwy projektu. Po modlitwie do Ducha Świętego s. Stella opowiedziała o wartości Pisma Świętego i możliwości spotkania Pana Boga na kartach Biblii Starego i Nowego Testamentu. Przy zapalonej świecy Tata Oliwii oczytał fragment z Księgi Rodzaju: Stworzenie świata. Po wysłuchaniu Słowa Bożego przyszedł czas na działania praktyczne. Tym razem było to kolorowanie wspólnie z dzieckiem przygotowanych obrazków – to był piękny widok… Przy okazji wspomniałam o prawidłowym chwycie narzędzia pisarskiego. Kiedy rysunki były już gotowe należało je jeszcze wyciąć i powiesić pamiętając o zachowaniu porządku, co i którego dnia stworzył Bóg. Pomocą i utrwaleniem było wysłuchanie tekstu o stworzeniu świata z Biblii audio. Gdy makieta była gotowa nadszedł czas na agapę. Maluszki częstowały rodziców zrobionymi przez siebie szaszłykami. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy znaleźli czas na spotkanie ze swoim dzieckiem i ze Słowem Bożym w przedszkolu. Zapraszamy na następne spotkanie już w grudniu.

s. Eligia Alina Ryniak, nauczycielka oddziału I