yes

W grupie maluszków odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu „Rodzinne Ogniska Ducha Świętego”. Przedszkolaki od wczesnych godzin porannych podekscytowane tym, że dzisiaj przyjdą rodzice do przedszkola, przygotowały na to spotkanie smaczne i zdrowe szaszłyki owocowe. Jaka była to radość, kiedy maluszki siedząc w kółeczku oczekiwały na przyjście swoich rodziców. Spotkanie rozpoczęło się bardzo wesoło: poprosiłam aby dorośli wzięli dziecko na ręce i spacerując po sali, z każdym się przywitali się słowami „Dobrze że jesteś” przybijając “piątkę”. W kilku zdaniach wyjaśniłam cel naszych spotkań i znaczenie nazwy projektu. Po modlitwie do Ducha Świętego s. Stella opowiedziała o wartości Pisma Świętego i możliwości spotkania Pana Boga na kartach Biblii Starego i Nowego Testamentu. Przy zapalonej świecy Tata Oliwii oczytał fragment z Księgi Rodzaju: Stworzenie świata. Po wysłuchaniu Słowa Bożego przyszedł czas na działania praktyczne. Tym razem było to kolorowanie wspólnie z dzieckiem przygotowanych obrazków – to był piękny widok… Przy okazji wspomniałam o prawidłowym chwycie narzędzia pisarskiego. Kiedy rysunki były już gotowe należało je jeszcze wyciąć i powiesić pamiętając o zachowaniu porządku, co i którego dnia stworzył Bóg. Pomocą i utrwaleniem było wysłuchanie tekstu o stworzeniu świata z Biblii audio. Gdy makieta była gotowa nadszedł czas na agapę. Maluszki częstowały rodziców zrobionymi przez siebie szaszłykami. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy znaleźli czas na spotkanie ze swoim dzieckiem i ze Słowem Bożym w przedszkolu. Zapraszamy na następne spotkanie już w grudniu.

s. Eligia Alina Ryniak, nauczycielka oddziału I

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Konkurs recytatorski
Regulamin konkursu recytatorskiego „Polscy poeci dzieciom” Organizator: Organizatorem konkursu jest Przedszkole Nr 3 Zgromadzenia Sióstr
POD ZIEMIĄ, POD WODĄ…
W drugim tygodniu ferii starszaki odkrywały podwodny świat i poznawały skarby Ziemi. Rozmawiały m.in. o
WIOSENNY SPACER ZIMĄ
21 lutego przedszkolaki z grupy maluszków wybrały się na wycieczkę w poszukiwaniu pierwszych zwiastunów wiosny.
Ferie w kosmosie
Rozpoczynając ferie grupa starszaków wyruszyła w kosmos specjalną rakietą, tj. ogromnym pudłem z dostosowanymi do
Bajkomania trwa
W piątkowe popołudnie tj. 16 lutego odwiedziła nas mama Leona przynosząc ciekawą bajkę „Franklin mówi
Bal karnawałowy „Na zamku” – grupa Starszaków
W czwartek 8 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Starszaki zostały zaproszone do