yes

Dziś obchodziliśmy uroczyście Dzień Niepodległości Polski. Akademia odbyła się w klasztorze u Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego. Z tej okazji uczestniczyły w niej zaproszone Siostry. W trakcie akademii dzieci wykonywały piosenki patriotyczne również inscenizowane i wiersze, a najstarsza grupa wykonała taniec: krakowiak. Dzięki współpracy z rodzicami dzieci przyszły ubrane w stroje biało-czerwone. Mama Wojtusia i Oli upiekła dla wszystkich przedszkolaków pierniczki i polukrowała je na biało-czerwono. Dziękujemy! Każde dziecko otrzymało w tym dniu biało-czerwoną przypinkę z orłem i nazwą naszego przedszkola.

O godzinie 11.11 zaśpiewaliśmy na baczność Hymn: Jeszcze Polska nie zginęła. Wspólne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego z dziećmi z całej Polski zgłoszonymi do udziału w akcji MEiN: Szkoła do Hymnu stało się tradycją przedszkola.

Na powtórkę Akademii zapraszamy Rodziców dnia 12 listopada 2023 w niedzielę. O 11.00 jest Msza Święta, a po niej występy dzieci ze wszystkich grup.

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Alfabet logopedyczny w listopadzie
Na stronie Logopedia dodano nową relację z realizacji projektu logopedycznego w przedszkolu.
Minął tydzień
W ostatnim tygodniu u starszaków rozmawialiśmy o budowie ciała człowieka. Poznawaliśmy, gdzie się znajduje kolano,
Z kolejną wizytą w Bibliotece Głównej…
Udało się dotrzeć na czas, choć droga do pokonania nie jest krótka. W bibliotece przywitał
W świecie wyobraźni
Miniony tydzień w grupie starszaków przebiegał pod hasłem: “W świecie wyobraźni”. Staraliśmy się rozwijać wyobraźnię
Dwa domy
Listopad 2023
Krakowiaczek
Listopad 2023