Dziś obchodziliśmy uroczyście Dzień Niepodległości Polski. Akademia odbyła się w klasztorze u Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego. Z tej okazji uczestniczyły w niej zaproszone Siostry. W trakcie akademii dzieci wykonywały piosenki patriotyczne również inscenizowane i wiersze, a najstarsza grupa wykonała taniec: krakowiak. Dzięki współpracy z rodzicami dzieci przyszły ubrane w stroje biało-czerwone. Mama Wojtusia i Oli upiekła dla wszystkich przedszkolaków pierniczki i polukrowała je na biało-czerwono. Dziękujemy! Każde dziecko otrzymało w tym dniu biało-czerwoną przypinkę z orłem i nazwą naszego przedszkola.

O godzinie 11.11 zaśpiewaliśmy na baczność Hymn: Jeszcze Polska nie zginęła. Wspólne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego z dziećmi z całej Polski zgłoszonymi do udziału w akcji MEiN: Szkoła do Hymnu stało się tradycją przedszkola.

Na powtórkę Akademii zapraszamy Rodziców dnia 12 listopada 2023 w niedzielę. O 11.00 jest Msza Święta, a po niej występy dzieci ze wszystkich grup.