yes

Udało się dotrzeć na czas, choć droga do pokonania nie jest krótka. W bibliotece przywitał nas mól książkowy Gustaw. Jak się dowiedzieliśmy mieszka on na stałe w bibliotece. Zostaje nawet na noc, by pilnować książek, podczas gdy wszyscy pracownicy wracają do domu.

– „Co znaczy być wzorowym?” – zapytała Pani, rozpoczynając czytanie zabawnej historii „Wzorowe Jajo”. – „Być wzorowym, to znaczy być dobrym, albo być bardzo dobrym i dawać dobry przykład. To także pomagać innym.” – odpowiadały dzieci. W podobny sposób zachowuje się główny bohater książki- pomaga każdemu i o każdej porze. Chętnie pomaluje dom, przeprowadzi przez ulicę, zmieni opony, zaniesie zakupy do domu, zdejmie kotka, który utkwił wysoko na drzewie. Wszystkie te zachowania doprowadziły w końcu naszego bohatera do ogromnego zmęczenia. – „Jak poradziło sobie Wzorowe Jajo? Jak radzić sobie ze zmęczeniem? Czy znacie jakiś sposób na odpoczynek?” –  to kolejne pytania, na które odpowiedziały dzieci. Ich zdaniem wystarczy pobyć samemu, pomarzyć o wakacjach, oglądać bajki, bawić się klockami, pisać pamiętnik, patrzeć przez okno, chodzić na basen, itd. „Widzę, że macie swoje sposoby na odpoczynek” – podsumowała Pani dziękując przy tym za uważne słuchanie i aktywny udział dzieci w zajęciach. Na koniec dzieci otrzymały zakładki do książek oraz kolorowanki.

 

s. Marlena Monika Siuta i s. Franciszka Justyna Babiarz

Nauczycielki oddziału III

 

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Konkurs recytatorski
Regulamin konkursu recytatorskiego „Polscy poeci dzieciom” Organizator: Organizatorem konkursu jest Przedszkole Nr 3 Zgromadzenia Sióstr
POD ZIEMIĄ, POD WODĄ…
W drugim tygodniu ferii starszaki odkrywały podwodny świat i poznawały skarby Ziemi. Rozmawiały m.in. o
WIOSENNY SPACER ZIMĄ
21 lutego przedszkolaki z grupy maluszków wybrały się na wycieczkę w poszukiwaniu pierwszych zwiastunów wiosny.
Ferie w kosmosie
Rozpoczynając ferie grupa starszaków wyruszyła w kosmos specjalną rakietą, tj. ogromnym pudłem z dostosowanymi do
Bajkomania trwa
W piątkowe popołudnie tj. 16 lutego odwiedziła nas mama Leona przynosząc ciekawą bajkę „Franklin mówi
Bal karnawałowy „Na zamku” – grupa Starszaków
W czwartek 8 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Starszaki zostały zaproszone do