W ostatnim tygodniu u starszaków rozmawialiśmy o budowie ciała człowieka. Poznawaliśmy, gdzie się znajduje kolano, a gdzie płuca i do czego służą. Korzystając z tablicy interaktywnej w naszej sali mieliśmy okazję zagrać w „koło fortuny”- każdy mógł podejść, zakręcić kołem i nazwać odpowiednią część ciała; podzielić na sylaby, a starsze dzieci głoskowały i liczyły litery w poszczególnych wyrazach. Zastanawialiśmy się również, jak dbać o swoje zdrowie i dlatego zrobiliśmy wielkie piramidy żywienia. Dzieci stwierdziły także, że bardzo ważny dla zdrowia jest ruch, dlatego wiele wspólnych tańców i spacer na świeżym powietrzu pozwolił nam utrzymać dobrą kondycję cały tydzień. 😊

Na podsumowanie tygodnia w sali powstało 5 stanowisk na których dzieci mogły powtórzyć wiedzę i umiejętności z całego minionego tygodnia.
1 stanowisko: „Ruch to zdrowie”- gdzie, dzieci mogły rzucać do celu i nosić woreczki na głowie.
2 stanowisko: „Kodowanie”- tu ćwiczyły logiczne myślenie i koncentrację.
3 stanowisko: „ Eksperymenty świetlne”- tu mogły rozwijać swoje zmysły na specjalnym stoliku.
4 stanowisko: „Doświadczenie mycia rąk”- tutaj dzieci myły tłustą brokatową piłkę i odkrywały, jak ważne jest mycie rąk mydłem.
5 stanowisko: „ Uzupełnianka: Nasze ciało” – tutaj uzupełniały karty pracy na temat budowy ciała człowieka.

Dzieci pracowały przy stanowiskach w wyznaczonych grupach i byłam pod wrażeniem, jak pięknie potrafiły współpracować, podzielić się zadaniami a wszystko w atmosferze wzajemnej życzliwości i chęci pomocy.

1. s. Franciszka Justyna Babiarz, nauczycielka oddziału III Starszaki