Dziś odwiedziła nas mama Oliwki, by poczytać nam bajkę o „Królu Gromorku”. Historia opowiada o pewnym królu, który był kucharzem i chciał ugotować sobie jajo na miękko. Miał swoich pomocników, którzy podpowiadali mu jak najlepiej to zrobić. Niestety król Gromorek za długo je gotował i ugotowały się na twardo. Dzięki tej historii doskonale wiemy co zrobić, by przyrządzić sobie pyszne śniadanie z jakiem na twardo. Dzieci z uwagą i zainteresowaniem słuchały czytanej bajki, obserwowały rozbijanie jajka i sprawdzały jak wygląda w środku.

Dziękujemy Mamie Oliwki za odwiedziny w naszej grupie i przygotowane atrakcje.

s. Stella Patrycja Porębna, nauczycielka oddziału I