Już się zbliża wyjątkowy czas: Święta Bożego Narodzenia. Już się zbliża wyjątkowy Gość – Wcielony Bóg – Jezus. Bez Niego nie byłoby powodu do radości, do świętowania, nie byłoby światła, kolorów i błyskotek. Podejmując wiele czynności zewnętrznych, aby nasz dom był czysty i pięknie ozdobiony pamiętajmy o tym, by dzieci wiedziały, dlaczego to robimy. Także w przedszkolu szykujemy się do Bożego Narodzenia. Dzieci uwielbiają ten okres ze względu na oprawę Świąt; choinkę, prezenty, kolorowe światełka i ozdoby. W tym roku postanowiliśmy naszą grupową choinkę „ubrać” jedynie w ozdoby przygotowane przez dzieci wraz z rodzicami. Cieszymy się, że każde dziecko mogło zawiesić swoją ozdobę i być dumnym, że taką piękną wykonało z pomocą najbliższych. Naprawdę wszystkie były piękne. Zresztą oceńcie sami.

s. Mariola Elżbieta Lasek, nauczycielka oddziału II