yes

Dziś w ramach projektu „Bajkomania” do maluszków przyszedł Tata Poli. Dzieci były bardzo zdziwione i zaskoczone, kiedy do sali wszedł Pan nie z bajką lecz z dużym białym kufrem. Oczy maluszków zrobiły się jeszcze większe, kiedy tatuś wyjął z kufra globus i książeczkę. Książeczka była z serii: „Złota encyklopedia bajek”, a tytuł czytanej bajki to: „Latający kufer”. Przygody księcia Eryka, który posiadał latający kufer bardzo spodobały się przedszkolakom. Lecz kiedy Tata Poli zaproponował, by każde dziecko włożyło do kufra swój skarb, zapanowała konsternacja. Krzyś włożył swojego świstaka, Sara małpkę, Wojtuś bluzę itp. Dzieci zaufały Panu Karolowi, który zamknął „latający kufer” i po chwili oddał skarby. Do kufra Tata zaprosił Polę i wtedy okazało się, że kufer jest latający i wyleciał z Polą i jej tatą, z sali. Po chwili powrócili i niespodzianka była ogromna, kiedy podniosło się wieko, a tam????  Niespodzianki: cukierki na choinkę, cukierki do poczęstowania, czekolady i herbata.  Kolejna propozycja okazała się dla maluszków jeszcze bardziej atrakcyjna. Mianowicie, kto chciał mógł wejść do kufra, by przekonać się, czy on naprawdę lata.
Dziękujemy bardzo Panu Karolowi za poświęcony czas,  czytanie bajki, zabawy, atrakcje i liczne niespodzianki.

s. Eligia Alina Ryniak, nauczycielka oddziału I

  1.  
Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Z wizytą w Centrum Formacji Duchowej – Salwatorianie Kraków
W piątek 7 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Domu Słowa w Centrum Formacji Duchowej.
Parada smoków 2024 – konkurs
Pani Marta z naszego przedszkola zaprosiła nas na paradę smoków, w której brała udział 9
Konkurs “Mój Lajkonik”
Dzieci z grupy Starszaków wzięły udział w konkursie plastycznym z okazji „Pochodu Lajkonika”, który polegał
KONKURS „NASI ULUBIENI BOHATEROWIE”
  W marcu Starszaki uczestniczyły w wycieczce do Kina Kijów, gdzie oglądały bajkę  „Wyspa Puffinów.
Dzień dziecka w przedszkolu
Atrakcje w przedszkolu: 3 czerwca 2024
Dzień Mamy i Taty u Maluszków
Przedstawienie o małej żabce.