yes

Dziś w ramach projektu „Bajkomania” do maluszków przyszedł Tata Poli. Dzieci były bardzo zdziwione i zaskoczone, kiedy do sali wszedł Pan nie z bajką lecz z dużym białym kufrem. Oczy maluszków zrobiły się jeszcze większe, kiedy tatuś wyjął z kufra globus i książeczkę. Książeczka była z serii: „Złota encyklopedia bajek”, a tytuł czytanej bajki to: „Latający kufer”. Przygody księcia Eryka, który posiadał latający kufer bardzo spodobały się przedszkolakom. Lecz kiedy Tata Poli zaproponował, by każde dziecko włożyło do kufra swój skarb, zapanowała konsternacja. Krzyś włożył swojego świstaka, Sara małpkę, Wojtuś bluzę itp. Dzieci zaufały Panu Karolowi, który zamknął „latający kufer” i po chwili oddał skarby. Do kufra Tata zaprosił Polę i wtedy okazało się, że kufer jest latający i wyleciał z Polą i jej tatą, z sali. Po chwili powrócili i niespodzianka była ogromna, kiedy podniosło się wieko, a tam????  Niespodzianki: cukierki na choinkę, cukierki do poczęstowania, czekolady i herbata.  Kolejna propozycja okazała się dla maluszków jeszcze bardziej atrakcyjna. Mianowicie, kto chciał mógł wejść do kufra, by przekonać się, czy on naprawdę lata.
Dziękujemy bardzo Panu Karolowi za poświęcony czas,  czytanie bajki, zabawy, atrakcje i liczne niespodzianki.

s. Eligia Alina Ryniak, nauczycielka oddziału I

  1.  
Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Konkurs recytatorski
Regulamin konkursu recytatorskiego „Polscy poeci dzieciom” Organizator: Organizatorem konkursu jest Przedszkole Nr 3 Zgromadzenia Sióstr
POD ZIEMIĄ, POD WODĄ…
W drugim tygodniu ferii starszaki odkrywały podwodny świat i poznawały skarby Ziemi. Rozmawiały m.in. o
WIOSENNY SPACER ZIMĄ
21 lutego przedszkolaki z grupy maluszków wybrały się na wycieczkę w poszukiwaniu pierwszych zwiastunów wiosny.
Ferie w kosmosie
Rozpoczynając ferie grupa starszaków wyruszyła w kosmos specjalną rakietą, tj. ogromnym pudłem z dostosowanymi do
Bajkomania trwa
W piątkowe popołudnie tj. 16 lutego odwiedziła nas mama Leona przynosząc ciekawą bajkę „Franklin mówi
Bal karnawałowy „Na zamku” – grupa Starszaków
W czwartek 8 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Starszaki zostały zaproszone do