1 grudnia w ramach projektu „Bajkomania” przyszła do maluszków Mama Sary. Dzieci usiadły w kółeczko i Pani Asia rozpoczęła czytanie, pokazując kolorowe ilustracje z książki Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel pt. „Florka – z pamiętnika ryjówki”. Przygody ryjówki pisane w formie pamiętnika były bardzo interesujące i okazało się, że uczucia jakie przeżywała Florka są bardzo zbliżone do tych, jakie przeżywają dzieci w wieku przedszkolnym. Florentyna jako dziecko wielu rzeczy nie rozumie, postrzega inaczej niż dorośli, często czuje się nierozumiana przez rodziców, ale zdarza się, że i sama nie rozumie ich zachowań. Zastanawia ją np. czym jest czas, dlaczego dorośli zawsze narzekają, że mają go za mało i nawet próbuje go dla nich zdobyć, by w końcu mogli wspólnie się pobawić. Maluszki słuchały bardzo zaciekawione i nawet nie wiadomo było, kiedy Mama Sary przeczytała 4 rozdziały: „Nie łatwo być małym”, „O uczeniu się nowych rzeczy”, „O dzieleniu się z innymi”, „O ratowaniu świata”. Dziękujemy bardzo Mamie Sary za poświęcony czas i wprowadzenie w bardzo ciekawą lekturę.

s. Eligia Alina Ryniak nauczycielka oddziału I