yes

1 grudnia w ramach projektu „Bajkomania” przyszła do maluszków Mama Sary. Dzieci usiadły w kółeczko i Pani Asia rozpoczęła czytanie, pokazując kolorowe ilustracje z książki Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel pt. „Florka – z pamiętnika ryjówki”. Przygody ryjówki pisane w formie pamiętnika były bardzo interesujące i okazało się, że uczucia jakie przeżywała Florka są bardzo zbliżone do tych, jakie przeżywają dzieci w wieku przedszkolnym. Florentyna jako dziecko wielu rzeczy nie rozumie, postrzega inaczej niż dorośli, często czuje się nierozumiana przez rodziców, ale zdarza się, że i sama nie rozumie ich zachowań. Zastanawia ją np. czym jest czas, dlaczego dorośli zawsze narzekają, że mają go za mało i nawet próbuje go dla nich zdobyć, by w końcu mogli wspólnie się pobawić. Maluszki słuchały bardzo zaciekawione i nawet nie wiadomo było, kiedy Mama Sary przeczytała 4 rozdziały: „Nie łatwo być małym”, „O uczeniu się nowych rzeczy”, „O dzieleniu się z innymi”, „O ratowaniu świata”. Dziękujemy bardzo Mamie Sary za poświęcony czas i wprowadzenie w bardzo ciekawą lekturę.

s. Eligia Alina Ryniak nauczycielka oddziału I

 

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Konkurs recytatorski
Regulamin konkursu recytatorskiego „Polscy poeci dzieciom” Organizator: Organizatorem konkursu jest Przedszkole Nr 3 Zgromadzenia Sióstr
POD ZIEMIĄ, POD WODĄ…
W drugim tygodniu ferii starszaki odkrywały podwodny świat i poznawały skarby Ziemi. Rozmawiały m.in. o
WIOSENNY SPACER ZIMĄ
21 lutego przedszkolaki z grupy maluszków wybrały się na wycieczkę w poszukiwaniu pierwszych zwiastunów wiosny.
Ferie w kosmosie
Rozpoczynając ferie grupa starszaków wyruszyła w kosmos specjalną rakietą, tj. ogromnym pudłem z dostosowanymi do
Bajkomania trwa
W piątkowe popołudnie tj. 16 lutego odwiedziła nas mama Leona przynosząc ciekawą bajkę „Franklin mówi
Bal karnawałowy „Na zamku” – grupa Starszaków
W czwartek 8 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Starszaki zostały zaproszone do