yes

1 grudnia w ramach projektu „Bajkomania” przyszła do maluszków Mama Sary. Dzieci usiadły w kółeczko i Pani Asia rozpoczęła czytanie, pokazując kolorowe ilustracje z książki Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel pt. „Florka – z pamiętnika ryjówki”. Przygody ryjówki pisane w formie pamiętnika były bardzo interesujące i okazało się, że uczucia jakie przeżywała Florka są bardzo zbliżone do tych, jakie przeżywają dzieci w wieku przedszkolnym. Florentyna jako dziecko wielu rzeczy nie rozumie, postrzega inaczej niż dorośli, często czuje się nierozumiana przez rodziców, ale zdarza się, że i sama nie rozumie ich zachowań. Zastanawia ją np. czym jest czas, dlaczego dorośli zawsze narzekają, że mają go za mało i nawet próbuje go dla nich zdobyć, by w końcu mogli wspólnie się pobawić. Maluszki słuchały bardzo zaciekawione i nawet nie wiadomo było, kiedy Mama Sary przeczytała 4 rozdziały: „Nie łatwo być małym”, „O uczeniu się nowych rzeczy”, „O dzieleniu się z innymi”, „O ratowaniu świata”. Dziękujemy bardzo Mamie Sary za poświęcony czas i wprowadzenie w bardzo ciekawą lekturę.

s. Eligia Alina Ryniak nauczycielka oddziału I

 

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Z wizytą w Centrum Formacji Duchowej – Salwatorianie Kraków
W piątek 7 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Domu Słowa w Centrum Formacji Duchowej.
Parada smoków 2024 – konkurs
Pani Marta z naszego przedszkola zaprosiła nas na paradę smoków, w której brała udział 9
Konkurs “Mój Lajkonik”
Dzieci z grupy Starszaków wzięły udział w konkursie plastycznym z okazji „Pochodu Lajkonika”, który polegał
KONKURS „NASI ULUBIENI BOHATEROWIE”
  W marcu Starszaki uczestniczyły w wycieczce do Kina Kijów, gdzie oglądały bajkę  „Wyspa Puffinów.
Dzień dziecka w przedszkolu
Atrakcje w przedszkolu: 3 czerwca 2024
Dzień Mamy i Taty u Maluszków
Przedstawienie o małej żabce.