11 stycznia w przedszkolu w grupie maluszków śpiew, radość i grę na instrumentach było słuchać do późnych godzin popołudniowych. Cóż tam się działo? W ramach projektu: Rodzinne Ogniska Ducha Świętego odbywało się spotkanie z dziećmi i rodzicami. Na początku wszyscy uwielbialiśmy Ducha Świętego polecając wszystkie sprawy Ojczyzny oraz intencje zebranych. Następnie w skupieniu słuchaliśmy fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Pana Jezusa, który odczytał Pan Karol tata Poli. Kolejna propozycja zaskoczyła wszystkich. Poprosiłam rodziców, aby wybrali sobie role i przedstawili tę krótką scenę do usłyszanego tekstu. Okazało się, że to nie takie proste. Ale udało się! Dzieci z podziwem patrzyli na swoich rodziców w strojach, spontanicznie odgrywających „Jasełka”.

Dziękujemy rodzicom za przybycie, zaangażowanie, za przyniesienie instrumentów i dzielenie się talentami, a nade wszystko za religijne wychowywanie dzieci.

S. Eligia Alina Ryniak, nauczycielka oddziału I