yes

11 stycznia w przedszkolu w grupie maluszków śpiew, radość i grę na instrumentach było słuchać do późnych godzin popołudniowych. Cóż tam się działo? W ramach projektu: Rodzinne Ogniska Ducha Świętego odbywało się spotkanie z dziećmi i rodzicami. Na początku wszyscy uwielbialiśmy Ducha Świętego polecając wszystkie sprawy Ojczyzny oraz intencje zebranych. Następnie w skupieniu słuchaliśmy fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Pana Jezusa, który odczytał Pan Karol tata Poli. Kolejna propozycja zaskoczyła wszystkich. Poprosiłam rodziców, aby wybrali sobie role i przedstawili tę krótką scenę do usłyszanego tekstu. Okazało się, że to nie takie proste. Ale udało się! Dzieci z podziwem patrzyli na swoich rodziców w strojach, spontanicznie odgrywających „Jasełka”.

Potem usiedliśmy do stołu ze świecami gdzie na środku leżało Dzieciątko i rozpoczęło się kolędowanie. Wspólnie zaśpiewaliśmy „Wśród nocnej ciszy”, a potem absolwentka Pola, siostra Sary, zagrała na flecie dwie kolędy. Mama Antosia grała na wiolonczeli, a Mama Krzysia na gitarze. Wszyscy śpiewaliśmy i graliśmy na przedszkolnych instrumentach perkusyjnych. Przy kawie, herbacie, soczku i ciasteczkach świątecznych miło upływał czas.

Dziękujemy rodzicom za przybycie, zaangażowanie, za przyniesienie instrumentów i dzielenie się talentami, a nade wszystko za religijne wychowywanie dzieci.

S. Eligia Alina Ryniak, nauczycielka oddziału I

 

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Z wizytą w Centrum Formacji Duchowej – Salwatorianie Kraków
W piątek 7 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Domu Słowa w Centrum Formacji Duchowej.
Parada smoków 2024 – konkurs
Pani Marta z naszego przedszkola zaprosiła nas na paradę smoków, w której brała udział 9
Konkurs “Mój Lajkonik”
Dzieci z grupy Starszaków wzięły udział w konkursie plastycznym z okazji „Pochodu Lajkonika”, który polegał
KONKURS „NASI ULUBIENI BOHATEROWIE”
  W marcu Starszaki uczestniczyły w wycieczce do Kina Kijów, gdzie oglądały bajkę  „Wyspa Puffinów.
Dzień dziecka w przedszkolu
Atrakcje w przedszkolu: 3 czerwca 2024
Dzień Mamy i Taty u Maluszków
Przedstawienie o małej żabce.