yes

11 stycznia w przedszkolu w grupie maluszków śpiew, radość i grę na instrumentach było słuchać do późnych godzin popołudniowych. Cóż tam się działo? W ramach projektu: Rodzinne Ogniska Ducha Świętego odbywało się spotkanie z dziećmi i rodzicami. Na początku wszyscy uwielbialiśmy Ducha Świętego polecając wszystkie sprawy Ojczyzny oraz intencje zebranych. Następnie w skupieniu słuchaliśmy fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Pana Jezusa, który odczytał Pan Karol tata Poli. Kolejna propozycja zaskoczyła wszystkich. Poprosiłam rodziców, aby wybrali sobie role i przedstawili tę krótką scenę do usłyszanego tekstu. Okazało się, że to nie takie proste. Ale udało się! Dzieci z podziwem patrzyli na swoich rodziców w strojach, spontanicznie odgrywających „Jasełka”.

Potem usiedliśmy do stołu ze świecami gdzie na środku leżało Dzieciątko i rozpoczęło się kolędowanie. Wspólnie zaśpiewaliśmy „Wśród nocnej ciszy”, a potem absolwentka Pola, siostra Sary, zagrała na flecie dwie kolędy. Mama Antosia grała na wiolonczeli, a Mama Krzysia na gitarze. Wszyscy śpiewaliśmy i graliśmy na przedszkolnych instrumentach perkusyjnych. Przy kawie, herbacie, soczku i ciasteczkach świątecznych miło upływał czas.

Dziękujemy rodzicom za przybycie, zaangażowanie, za przyniesienie instrumentów i dzielenie się talentami, a nade wszystko za religijne wychowywanie dzieci.

S. Eligia Alina Ryniak, nauczycielka oddziału I

 

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Konkurs recytatorski
Regulamin konkursu recytatorskiego „Polscy poeci dzieciom” Organizator: Organizatorem konkursu jest Przedszkole Nr 3 Zgromadzenia Sióstr
POD ZIEMIĄ, POD WODĄ…
W drugim tygodniu ferii starszaki odkrywały podwodny świat i poznawały skarby Ziemi. Rozmawiały m.in. o
WIOSENNY SPACER ZIMĄ
21 lutego przedszkolaki z grupy maluszków wybrały się na wycieczkę w poszukiwaniu pierwszych zwiastunów wiosny.
Ferie w kosmosie
Rozpoczynając ferie grupa starszaków wyruszyła w kosmos specjalną rakietą, tj. ogromnym pudłem z dostosowanymi do
Bajkomania trwa
W piątkowe popołudnie tj. 16 lutego odwiedziła nas mama Leona przynosząc ciekawą bajkę „Franklin mówi
Bal karnawałowy „Na zamku” – grupa Starszaków
W czwartek 8 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Starszaki zostały zaproszone do