yes

Przygotowując się do świętowania Dnia Babci i Dziadzia w przedszkolu, starszaki zastanawiały się, w jaki sposób mogą ucieszyć swoich bliskich. Podczas zajęć rozmawiały o szacunku, którym należy obdarzyć osoby starsze, opowiadały o zabawach z dziadkami oraz dzieliły się swoimi doświadczeniami związanymi z tym, że dziadek i babcia są dla nich wyjątkowi. Wśród wypowiedzi dzieci znalazły się m.in.: Moja babcia bardzo mnie kocha, chodzi ze mną na spacery, gotuje mi obiad, często jest chora, jest kobietą – mamą mojej mamy, daje mi słodycze, robi na drutach i na szydełku. Co na temat dziadzia? Dziadek robi ze mną dużo różnych rzeczy (np. karmnik), dużo śpi, zajmuje się kurami, bawi się ze mną, zna dużo kawałów, daje mi cukierki, ma dużo lat, opowiada mi o historii.

Dzieci chętnie i wytrwale uczestniczyły w próbach jasełek, które sprawiały im dużo radości. Przygotowały portrety oraz kwiaty dla babci i dziadka na przedszkolną wystawę, a także obrazki, które wręczyły podczas uroczystości. Zanim wystąpiły dla babci i dziadzia, zagrały jasełka dla przedszkolaków, rodziców oraz dla zaproszonych gości z Klubu Seniora.

Mamy nadzieję, że wspólne spotkania i świętowanie pozostaną na długo w pamięci i sercu nie tylko widzów, ale i małych aktorów.

  1. s. Marlena Monika Siuta i s. Franciszka Justyna Babiarz, nauczycielki oddziału III
  2.  
Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Z wizytą w Centrum Formacji Duchowej – Salwatorianie Kraków
W piątek 7 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Domu Słowa w Centrum Formacji Duchowej.
Parada smoków 2024 – konkurs
Pani Marta z naszego przedszkola zaprosiła nas na paradę smoków, w której brała udział 9
Konkurs “Mój Lajkonik”
Dzieci z grupy Starszaków wzięły udział w konkursie plastycznym z okazji „Pochodu Lajkonika”, który polegał
KONKURS „NASI ULUBIENI BOHATEROWIE”
  W marcu Starszaki uczestniczyły w wycieczce do Kina Kijów, gdzie oglądały bajkę  „Wyspa Puffinów.
Dzień dziecka w przedszkolu
Atrakcje w przedszkolu: 3 czerwca 2024
Dzień Mamy i Taty u Maluszków
Przedstawienie o małej żabce.