yes

Przygotowując się do świętowania Dnia Babci i Dziadzia w przedszkolu, starszaki zastanawiały się, w jaki sposób mogą ucieszyć swoich bliskich. Podczas zajęć rozmawiały o szacunku, którym należy obdarzyć osoby starsze, opowiadały o zabawach z dziadkami oraz dzieliły się swoimi doświadczeniami związanymi z tym, że dziadek i babcia są dla nich wyjątkowi. Wśród wypowiedzi dzieci znalazły się m.in.: Moja babcia bardzo mnie kocha, chodzi ze mną na spacery, gotuje mi obiad, często jest chora, jest kobietą – mamą mojej mamy, daje mi słodycze, robi na drutach i na szydełku. Co na temat dziadzia? Dziadek robi ze mną dużo różnych rzeczy (np. karmnik), dużo śpi, zajmuje się kurami, bawi się ze mną, zna dużo kawałów, daje mi cukierki, ma dużo lat, opowiada mi o historii.

Dzieci chętnie i wytrwale uczestniczyły w próbach jasełek, które sprawiały im dużo radości. Przygotowały portrety oraz kwiaty dla babci i dziadka na przedszkolną wystawę, a także obrazki, które wręczyły podczas uroczystości. Zanim wystąpiły dla babci i dziadzia, zagrały jasełka dla przedszkolaków, rodziców oraz dla zaproszonych gości z Klubu Seniora.

Mamy nadzieję, że wspólne spotkania i świętowanie pozostaną na długo w pamięci i sercu nie tylko widzów, ale i małych aktorów.

  1. s. Marlena Monika Siuta i s. Franciszka Justyna Babiarz, nauczycielki oddziału III
  2.  
Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Konkurs recytatorski
Regulamin konkursu recytatorskiego „Polscy poeci dzieciom” Organizator: Organizatorem konkursu jest Przedszkole Nr 3 Zgromadzenia Sióstr
POD ZIEMIĄ, POD WODĄ…
W drugim tygodniu ferii starszaki odkrywały podwodny świat i poznawały skarby Ziemi. Rozmawiały m.in. o
WIOSENNY SPACER ZIMĄ
21 lutego przedszkolaki z grupy maluszków wybrały się na wycieczkę w poszukiwaniu pierwszych zwiastunów wiosny.
Ferie w kosmosie
Rozpoczynając ferie grupa starszaków wyruszyła w kosmos specjalną rakietą, tj. ogromnym pudłem z dostosowanymi do
Bajkomania trwa
W piątkowe popołudnie tj. 16 lutego odwiedziła nas mama Leona przynosząc ciekawą bajkę „Franklin mówi
Bal karnawałowy „Na zamku” – grupa Starszaków
W czwartek 8 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Starszaki zostały zaproszone do