yes

Dziś obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Patrona Bł. Ojca Gwidona z Montpellier.

Z tej okazji czas przed południem spędziliśmy wspólnie. Obchody poprzedziliśmy wizytą u Pana Jezusa w kaplicy, by pomodlić się za dzieła prowadzone przez siostry i za nasze przedszkole. Maluchy przyniosły do kaplicy czerwone serca na patykach. Na temat tych serc odbyła się w kaplicy rozmowa. Dzieci stwierdziły, że są one symbolem nie tylko miłości Ojca Gwidona do Pana Jezusa i ubogich, i oczywiście do nas, ale też tego, że my bardzo kochamy Ojca Gwidona. Potem starszaki weszły do absydy, gdzie siostry ustawiły obraz Ojca Gwidona i zaśpiewały kawałek Koronki do Ducha Świętego. Po modlitwie w sali maluszków obejrzeliśmy filmik z przedstawienia absolwentów o Gwidonie. Następnie przeszliśmy do sali starszaków, gdzie czekały na nas niespodzianki: mandarynki, chlebki od Ojca Gwidona i pełna emocji loteryjka. Ta ostatnia była naprawdę ekscytująca: wyciągaliśmy losy i każde dziecko otrzymało torbę z prezentami. Każdy prezent był inny, z tej prostej przyczyny, że to rodzice przynieśli je z domu w sekrecie… Oczywiście zdarzyło się, że chłopiec otrzymał np. spinkę do włosów, ale szybko pojawiła się handlowa umiejętność wymieniania się przedmiotami. Z każdej strony sali słychać było śmiech i radosne okrzyki. To był naprawdę dobry dzień.

 

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Konkurs recytatorski
Regulamin konkursu recytatorskiego „Polscy poeci dzieciom” Organizator: Organizatorem konkursu jest Przedszkole Nr 3 Zgromadzenia Sióstr
POD ZIEMIĄ, POD WODĄ…
W drugim tygodniu ferii starszaki odkrywały podwodny świat i poznawały skarby Ziemi. Rozmawiały m.in. o
WIOSENNY SPACER ZIMĄ
21 lutego przedszkolaki z grupy maluszków wybrały się na wycieczkę w poszukiwaniu pierwszych zwiastunów wiosny.
Ferie w kosmosie
Rozpoczynając ferie grupa starszaków wyruszyła w kosmos specjalną rakietą, tj. ogromnym pudłem z dostosowanymi do
Bajkomania trwa
W piątkowe popołudnie tj. 16 lutego odwiedziła nas mama Leona przynosząc ciekawą bajkę „Franklin mówi
Bal karnawałowy „Na zamku” – grupa Starszaków
W czwartek 8 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Starszaki zostały zaproszone do