Dziś obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Patrona Bł. Ojca Gwidona z Montpellier.

Z tej okazji czas przed południem spędziliśmy wspólnie. Obchody poprzedziliśmy wizytą u Pana Jezusa w kaplicy, by pomodlić się za dzieła prowadzone przez siostry i za nasze przedszkole. Maluchy przyniosły do kaplicy czerwone serca na patykach. Na temat tych serc odbyła się w kaplicy rozmowa. Dzieci stwierdziły, że są one symbolem nie tylko miłości Ojca Gwidona do Pana Jezusa i ubogich, i oczywiście do nas, ale też tego, że my bardzo kochamy Ojca Gwidona. Potem starszaki weszły do absydy, gdzie siostry ustawiły obraz Ojca Gwidona i zaśpiewały kawałek Koronki do Ducha Świętego. Po modlitwie w sali maluszków obejrzeliśmy filmik z przedstawienia absolwentów o Gwidonie. Następnie przeszliśmy do sali starszaków, gdzie czekały na nas niespodzianki: mandarynki, chlebki od Ojca Gwidona i pełna emocji loteryjka. Ta ostatnia była naprawdę ekscytująca: wyciągaliśmy losy i każde dziecko otrzymało torbę z prezentami. Każdy prezent był inny, z tej prostej przyczyny, że to rodzice przynieśli je z domu w sekrecie… Oczywiście zdarzyło się, że chłopiec otrzymał np. spinkę do włosów, ale szybko pojawiła się handlowa umiejętność wymieniania się przedmiotami. Z każdej strony sali słychać było śmiech i radosne okrzyki. To był naprawdę dobry dzień.