yes

W grupie maluszków przez cały tydzień od 2 do 5 kwietnia wszystkie zajęcia dotyczyły książek. Dzieci najpierw poszły do przedszkolnej biblioteki, następnie do zakonnej. Zobaczyły mnóstwo książek, bajek, albumów itp. Wszystkie interesujące i zróżnicowane pod względem wielkości, grubości, kształtu itp. Ambitnym planem była wycieczka do księgarni w celu pokazania różnicy między pożyczaniem książek w bibliotece, a ich kupnem na własność w księgarni. „Od pomysłu do czytelnika” – to temat filmu edukacyjnego o procesie tworzenia książki, ale również zabawa ruchowa, która dostarczyła maluszkom nowych wrażeń. Przy okazji dzieci poznały kilka nieznanych jeszcze zawodów: pisarz, ilustrator, bibliotekarz i uświadomiły sobie wartość pracy każdego człowieka w procesie tworzenia książki. Przy sprzyjającej pogodzie wybraliśmy się na łąkę, by z naturalnych kwiatów włożonych w przeźroczystą kliszę zrobić zakładkę do książki. Planów było jeszcze wiele, ale najważniejsze, by dzieci nauczyły się szanować książki i nabyły nawyku odkładania ich na półkę.

s. Eligia Alina  Ryniak, nauczyciel oddziału I

 

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Logopedia
Zaktualizowano wpis: https://przedszkole3kanoniczki.pl/logopedia/
Msza Święta – 26 maja 2024
Zapraszamy dzieci i rodziców na kolejną Mszę Świętą celebrowaną w kaplicy Sióstr w intencji zamówionej
Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego
Przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która jest Patronalną Uroczystością Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego odprawiliśmy
Ogólnopolski konkurs tańca towarzyskiego
12 maja dwanaścioro dzieci z najstarszej grupy wzięło udział w Ogólnopolskim konkursie tańca towarzyskiego –
Zajęcia otwarte dla rodziców.
Na przełomie kwietnia i maja 2024 roku odbyły się w przedszkolu zajęcia otwarte dla rodziców
Nabór uzupełniający
Są jeszcze wolne miejsca. Od dnia 23 kwietnia 2024 roku przedszkole prowadzi nabór uzupełniający na