W grupie maluszków przez cały tydzień od 2 do 5 kwietnia wszystkie zajęcia dotyczyły książek. Dzieci najpierw poszły do przedszkolnej biblioteki, następnie do zakonnej. Zobaczyły mnóstwo książek, bajek, albumów itp. Wszystkie interesujące i zróżnicowane pod względem wielkości, grubości, kształtu itp. Ambitnym planem była wycieczka do księgarni w celu pokazania różnicy między pożyczaniem książek w bibliotece, a ich kupnem na własność w księgarni. „Od pomysłu do czytelnika” – to temat filmu edukacyjnego o procesie tworzenia książki, ale również zabawa ruchowa, która dostarczyła maluszkom nowych wrażeń. Przy okazji dzieci poznały kilka nieznanych jeszcze zawodów: pisarz, ilustrator, bibliotekarz i uświadomiły sobie wartość pracy każdego człowieka w procesie tworzenia książki. Przy sprzyjającej pogodzie wybraliśmy się na łąkę, by z naturalnych kwiatów włożonych w przeźroczystą kliszę zrobić zakładkę do książki. Planów było jeszcze wiele, ale najważniejsze, by dzieci nauczyły się szanować książki i nabyły nawyku odkładania ich na półkę.

s. Eligia Alina  Ryniak, nauczyciel oddziału I