Przygotowując się do obchodów Dnia Świętości Życia, zaprosiliśmy na zajęcia do grupy maluszków mamę Oliwii, która pracuje jako położna na oddziale noworodków – wcześniaków. Na samym początku pani Joanna pokazała nam kilka zdjęć dzieci, które urodziły się za wcześnie i potrzebowały pomocy specjalistów by przeżyć. Następnie opowiedziała o swojej pracy w szpitalu. Pokazała nam wszystkie przedmioty medyczne, dzięki którym noworodki – wcześniaki mogą oddychać i rozwijać się.  Małe ubranka, specjalne czapeczki, butelki, smoczki, wszystkie środki pielęgnacyjne itp. Dzieci słuchały z ogromnym zainteresowaniem i niedowierzaniem, że to wszystko jest takie malutkie jak dla lalki.

Dziękujemy mamie Oliwii za przygotowanie i przeprowadzenie ciekawych zajęć, ale przede wszystkim za jej niezwykle delikatną i potrzebną pracę, dzięki której ratuje ŻYCIE tak maleńkich istot.

Dzień Świętości Życia to właśnie moment zatrzymania się i podziękowania Bogu za naszych rodziców i nasze życie.

s. Stella Patrycja Porębna, nauczycielka oddziału I