W środę 10 kwietnia odbył się w naszym przedszkolu Konkurs recytatorski : „Polscy poeci dzieciom”. Do konkursu zgłosiło się 20 dzieci, wystąpiło na scenie 17. Zasadniczym celem konkursu było promowanie klasycznej literatury polskich poetów piszących dla dzieci. Pragnęliśmy także stworzyć warunki do przeżycia pierwszych doznań estetycznych w spotkaniu z poezją, do radości z interpretacji tekstu, a także pokonania tremy i stresu związanego z występem przed publicznością. W zależności od wieku dzieci zaprezentowały wiersze różnych poetów, dłuższe i krótsze. W większości dzieci były ucharakteryzowane, miały odpowiednie stroje, rekwizyty. Nie brakowało także gestu scenicznego. Wszystkie te elementy stanowiły kryterium oceny powołanego jury, w składzie: s. mgr Adriana Anna Miś (dyrektor przedszkola), s. mgr Eligia Alina Ryniak (nauczycielka), mgr Marta Smarzewska – Złotnik (logopeda). Po konkursie i przerwie jury ogłosiło wyniki:

• I miejsce: Dygas Aleksandra, 6 lat („Lokomotywa” J. Tuwim)
  • II miejsce: Kosiński Ignacy, 5 lat („Okulary” J. Tuwim)
  • III miejsce: Grabczyńska Antonina, 6 lat („ Zły humorek” J. Kulmowa)
  • Wyróżnienie: Miastkowski Krzysztof, 3 lata(„Psie smutki” J. Brzechwa)
  • Wyróżnienie: Zalewski Jakub, 5 lat („Idzie Grześ przez wieś” J. Tuwim)
  • Nagroda dyrektora: Czucha Maja, 4 lata („Lis” J. Brzechwa)
  • Nagroda dyrektora: Róg Melania, 6 lat („Wiosna” K. Bednarek)

Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu, dzieciom za zaangażowanie i autentyczną radość, która wybuchła po konkursie jak „petarda”!

s. Mariola Elżbieta Lasek, koordynator konkursu