yes

 

18 kwietnia starszaki wybrały się na kolejne zajęcia biblioteczne do Biblioteki Głównej przy ul. Powroźniczej 2. Tym razem poznały bajkę P. Płatkowskiej „Życie listka”, która skierowała dziecięcą uwagę w stronę świata przyrody i zmian, które w niej zachodzą. To historia małego listka klonu, który budzi się do życia wiosną. Następnie przeżywa kolejne pory roku, dojrzewając i zmieniając swoje kolory. Aż w końcu spada na ziemię, z której po jakimś czasie wyrosną nowe rośliny.

Dzieci z uwagą wysłuchały bajki, a także wzięły udział w proponowanych aktywnościach.
W twórczy sposób odpowiadały na pytanie „Jak może wyglądać wiosna?” oraz wymyślały wiosenne potrawy, które zawierały składniki ze świata przyrody. Były to m.in.: kwiaty z rzodkiewek, kotlety z drewna, sałatka z robaków, ziemniaki z ziemi, tosty z kory i dżem z dzikiej róży, makaron z patyków i sos z żywicy oraz posypka ze zmielonej trawy.

Na koniec pokolorowały listek klonu. Tej aktywności towarzyszył spontaniczny śpiew piosenek z „Przeboje z naszego przedszkola”. Dzieci zaśpiewały piosenki: „Książeczki”, „Recepta na radość” i „Talent”.

Dziękujemy Pani Teresie za zaproszenie nas do Biblioteki oraz pełne pasji przybliżanie świata bajek.

s. Marlena Monika Siuta i s. Franciszka Justyna Babiarz

 

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Logopedia
Zaktualizowano wpis: https://przedszkole3kanoniczki.pl/logopedia/
Msza Święta – 26 maja 2024
Zapraszamy dzieci i rodziców na kolejną Mszę Świętą celebrowaną w kaplicy Sióstr w intencji zamówionej
Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego
Przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która jest Patronalną Uroczystością Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego odprawiliśmy
Ogólnopolski konkurs tańca towarzyskiego
12 maja dwanaścioro dzieci z najstarszej grupy wzięło udział w Ogólnopolskim konkursie tańca towarzyskiego –
Zajęcia otwarte dla rodziców.
Na przełomie kwietnia i maja 2024 roku odbyły się w przedszkolu zajęcia otwarte dla rodziców
Nabór uzupełniający
Są jeszcze wolne miejsca. Od dnia 23 kwietnia 2024 roku przedszkole prowadzi nabór uzupełniający na