18 kwietnia starszaki wybrały się na kolejne zajęcia biblioteczne do Biblioteki Głównej przy ul. Powroźniczej 2. Tym razem poznały bajkę P. Płatkowskiej „Życie listka”, która skierowała dziecięcą uwagę w stronę świata przyrody i zmian, które w niej zachodzą. To historia małego listka klonu, który budzi się do życia wiosną. Następnie przeżywa kolejne pory roku, dojrzewając i zmieniając swoje kolory. Aż w końcu spada na ziemię, z której po jakimś czasie wyrosną nowe rośliny.

Dzieci z uwagą wysłuchały bajki, a także wzięły udział w proponowanych aktywnościach.
W twórczy sposób odpowiadały na pytanie „Jak może wyglądać wiosna?” oraz wymyślały wiosenne potrawy, które zawierały składniki ze świata przyrody. Były to m.in.: kwiaty z rzodkiewek, kotlety z drewna, sałatka z robaków, ziemniaki z ziemi, tosty z kory i dżem z dzikiej róży, makaron z patyków i sos z żywicy oraz posypka ze zmielonej trawy.

Na koniec pokolorowały listek klonu. Tej aktywności towarzyszył spontaniczny śpiew piosenek z „Przeboje z naszego przedszkola”. Dzieci zaśpiewały piosenki: „Książeczki”, „Recepta na radość” i „Talent”.

Dziękujemy Pani Teresie za zaproszenie nas do Biblioteki oraz pełne pasji przybliżanie świata bajek.

s. Marlena Monika Siuta i s. Franciszka Justyna Babiarz