19 kwietnia w grupie maluszków realizowano temat o wiośnie. Niestety, wszystko można sobie zaplanować, ale pogodę? Jak to z nią bywa, często płata nam figle. Cóż się dziwić? „Kwiecień plecień, bo przeplata…” Deszcz i niska temperatura uniemożliwiły dzieciom wyjście na łąkę. W związku z tym szukałam innych sposobów na urozmaicenie zajęć. I tak dzieci bawiły się min. tworząc „Wiosenny piasek kinetyczny”. Najpierw wspólnie wykonały miksturę w małych miseczkach następnie każdy dodawał sobie kolor farby, najbardziej kojarzący się z wiosną. Zabawa bardzo spodobała się przedszkolakom, a przy tym okazały się bardzo kreatywne. Na foli powstawały motyle, chmury, słońce… Dzięki rozwijaniu wyobraźni byliśmy na łące i nie tylko. A potrzebne były tylko 3 składniki: woda, płyn do naczyń i mąka ziemniaczana.

1. s. Eligia Alina Ryniak nauczycielka oddziału I