yes

19 kwietnia w grupie maluszków realizowano temat o wiośnie. Niestety, wszystko można sobie zaplanować, ale pogodę? Jak to z nią bywa, często płata nam figle. Cóż się dziwić? „Kwiecień plecień, bo przeplata…” Deszcz i niska temperatura uniemożliwiły dzieciom wyjście na łąkę. W związku z tym szukałam innych sposobów na urozmaicenie zajęć. I tak dzieci bawiły się min. tworząc „Wiosenny piasek kinetyczny”. Najpierw wspólnie wykonały miksturę w małych miseczkach następnie każdy dodawał sobie kolor farby, najbardziej kojarzący się z wiosną. Zabawa bardzo spodobała się przedszkolakom, a przy tym okazały się bardzo kreatywne. Na foli powstawały motyle, chmury, słońce… Dzięki rozwijaniu wyobraźni byliśmy na łące i nie tylko. A potrzebne były tylko 3 składniki: woda, płyn do naczyń i mąka ziemniaczana.

  1. s. Eligia Alina Ryniak nauczycielka oddziału I

 

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Logopedia
Zaktualizowano wpis: https://przedszkole3kanoniczki.pl/logopedia/
Msza Święta – 26 maja 2024
Zapraszamy dzieci i rodziców na kolejną Mszę Świętą celebrowaną w kaplicy Sióstr w intencji zamówionej
Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego
Przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która jest Patronalną Uroczystością Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego odprawiliśmy
Ogólnopolski konkurs tańca towarzyskiego
12 maja dwanaścioro dzieci z najstarszej grupy wzięło udział w Ogólnopolskim konkursie tańca towarzyskiego –
Zajęcia otwarte dla rodziców.
Na przełomie kwietnia i maja 2024 roku odbyły się w przedszkolu zajęcia otwarte dla rodziców
Nabór uzupełniający
Są jeszcze wolne miejsca. Od dnia 23 kwietnia 2024 roku przedszkole prowadzi nabór uzupełniający na