Podczas ostatnich dni w grupie starszaków trwały przygotowania do uroczystego pożegnania przedszkola. Dzieci powtarzały wiersze, śpiewały piosenki, ćwiczyły tańce, przygotowywały kwiaty i laurki z podziękowaniem. Zastanawiały się także, za czym najbardziej będą tęsknić. Wśród dziecięcych refleksji znalazły się m.in.: „Będę tęsknić za wspólnymi zabawami, za zajęciami plastycznymi, za ciekawymi zajęciami, za katechezą, za tym, że mogliśmy się poznać, za siostrami, za smacznymi obiadami, za wycieczkami i zabawami na podwórku, za przedszkolną salą, itd.”

Dzień uroczystego pożegnania przedszkola był bogaty w wydarzenia. Przed południem odbyło się spotkanie z młodszymi dziećmi, które zaśpiewały piosenkę oraz wręczyły prezenty dla starszych kolegów. Dla starszaków była to także okazja do wyrażenia wdzięczności dla sióstr i pań pracujących w przedszkolu.

Natomiast po południu miało miejsce świętowanie wspólnie z rodzicami: pokaz tańców-pod kierunkiem p. Piotra, wiersze i piosenki, wręczenie dyplomów przez s. Dyrektor oraz upominków przez nauczycieli z grupy. Rodzice przygotowali prezentację, pełną wspomnień, wdzięczności i uśmiechu, a także piknik na podwórku przedszkolnym.

Dziękujemy za wspólne świętowanie oraz radość tego dnia.

s. Marlena Monika Siuta, s. Franciszka Justyna Babiarz, nauczycielki oddziału III

1.