yes

W piątek 7 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Domu Słowa w Centrum Formacji Duchowej.

Na miejscu z wielką radością przywitali nas Gospodarze miejsca: s. Justyna oraz o. Joachim. Po przedstawieniu się poszliśmy przywitać się z Panem Jezusem w kaplicy bł. o. Jordana – Założyciela Salwatorianów. Tutaj dzieci uczestniczyły w dialogowanej katechezie, którą poprowadził o. Joachim. Przybliżając dzieciom postać Bł. Ojca Jordana, o. Joachim zwrócił uwagę na kilka cech, które pomagają stawać się świętymi. Wśród nich były m.in.: miłość do Pana Jezusa, bycie dobrym, dobre serce. Na koniec dzieci zaśpiewały piosenkę „O Stworzycielu”, prosząc Ducha Świętego, żeby prowadził tych, którzy służą w Centrum.

Następnie dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w śpiewie piosenek, które animował o. Joachim. Zaśpiewały „Gdy na morzu wielka burza” oraz „Kto stworzył”. Zwiedziły także miejsce spotkań, konferencji oraz koncertów – ogromną aulę, w której jak same stwierdziły, nie są w stanie policzyć krzeseł :).

Niemało radości sprawiło dzieciom wyjście do ogrodu, gdzie wśród drzew i krzewów znalazły drewnianą altankę – świetne miejsce na piknik.

Czy podobało się dzieciom? Tak. Wracając do przedszkola jeszcze było słychać z ust dzieci piosenkę o słoniu trąbalskim i skaczącej małpce. A jeden chłopiec stwierdził, że może tu zostać – bo tu czuje się jak w domu. Zdanie chłopca najlepiej oddaje atmosferę tego miejsca

Dziękujemy s. Justynie oraz o. Joachimowi, którzy z wielką życzliwością i radością  przyjęli nas w Domu Słowa.

s. Marlena Monika Siuta i s. Franciszka Justyna Babiarz, nauczycielki oddziału III

 

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Z wizytą w Centrum Formacji Duchowej – Salwatorianie Kraków
W piątek 7 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Domu Słowa w Centrum Formacji Duchowej.
Parada smoków 2024 – konkurs
Pani Marta z naszego przedszkola zaprosiła nas na paradę smoków, w której brała udział 9
Konkurs “Mój Lajkonik”
Dzieci z grupy Starszaków wzięły udział w konkursie plastycznym z okazji „Pochodu Lajkonika”, który polegał
KONKURS „NASI ULUBIENI BOHATEROWIE”
  W marcu Starszaki uczestniczyły w wycieczce do Kina Kijów, gdzie oglądały bajkę  „Wyspa Puffinów.
Dzień dziecka w przedszkolu
Atrakcje w przedszkolu: 3 czerwca 2024
Dzień Mamy i Taty u Maluszków
Przedstawienie o małej żabce.