yes

Święto kreatywności, odwagi i zabaw…

W naszym przedszkolu do Dnia Kropki dzieci przygotowywały się już dzień wcześniej. A 15 września dzięki współpracy z rodzicami w grupie starszaków każde dziecko przyszło w ubraniu w kropki. Niektóre mamusie wykazały się dużą pomysłowością np. Tomuś miał na spodniach pomalowane markerem duże niebieskie kropki, Maciuś na koszulce miał ponaklejane duże oczy, Wojtuś szlafrok Mamy i książkę kropkową, Ola przyszła w stroju biedronki, Mania cała w kropki itp. Okazuje się, że mamy dużo ubrań w kolorowe kropki: skarpety, koszulki, sukienki, bluzy, spodnie….. a nawet książkę.

Cały dzień przeplatały się zabawy z kropką: „Złap kropkę spinaczem”, „Znikające kropki”, „Kodowanie z kropką”, „Co z tej kropki?”, „Znajdź kropkową parę”. Również zajęcia sensoryczne były z kropką.  Doświadczenia z piłkami kolorowymi i przesypywaniem ich. Toczenie piłek do dziury. W sali dzieci wyszukiwały przedmioty okrągłe i na dużych kartonach obrysowywały je ołówkiem a następnie malowały farbami.

Dzień upłyną radośnie i wesoło a co najważniejsze pomagał dzieciom odkrywać ich talenty, zdolności i mocne strony. I każdy ma ich wiele. To był wspaniały dzień!

s. Eligia Ryniak

 

Kategorie
29 września – Wycieczka Starszaków
Na dziś starszaki zaplanowały sobie wycieczkę w celu zwiedzania najważniejszych obiektów Krakowa w okolicy Rynku
MSZA ŚWIĘTA
Msze Święte dla dzieci i rodziców będą odprawiane w drugie niedziele miesiąca o godzinie 11.00
Mobilna Filharmonia
Dziś Mobilna Filharmonia zagrała pierwszy koncert w przedszkolu w roku szkolnym 2022-23. Muzyka, taniec, historia,