yes

Święto kreatywności, odwagi i zabaw…

W naszym przedszkolu do Dnia Kropki dzieci przygotowywały się już dzień wcześniej. A 15 września dzięki współpracy z rodzicami w grupie starszaków każde dziecko przyszło w ubraniu w kropki. Niektóre mamusie wykazały się dużą pomysłowością np. Tomuś miał na spodniach pomalowane markerem duże niebieskie kropki, Maciuś na koszulce miał ponaklejane duże oczy, Wojtuś szlafrok Mamy i książkę kropkową, Ola przyszła w stroju biedronki, Mania cała w kropki itp. Okazuje się, że mamy dużo ubrań w kolorowe kropki: skarpety, koszulki, sukienki, bluzy, spodnie….. a nawet książkę.

Cały dzień przeplatały się zabawy z kropką: „Złap kropkę spinaczem”, „Znikające kropki”, „Kodowanie z kropką”, „Co z tej kropki?”, „Znajdź kropkową parę”. Również zajęcia sensoryczne były z kropką.  Doświadczenia z piłkami kolorowymi i przesypywaniem ich. Toczenie piłek do dziury. W sali dzieci wyszukiwały przedmioty okrągłe i na dużych kartonach obrysowywały je ołówkiem a następnie malowały farbami.

Dzień upłyną radośnie i wesoło a co najważniejsze pomagał dzieciom odkrywać ich talenty, zdolności i mocne strony. I każdy ma ich wiele. To był wspaniały dzień!

s. Eligia Ryniak

 

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Alfabet logopedyczny w listopadzie
Na stronie Logopedia dodano nową relację z realizacji projektu logopedycznego w przedszkolu.
Minął tydzień
W ostatnim tygodniu u starszaków rozmawialiśmy o budowie ciała człowieka. Poznawaliśmy, gdzie się znajduje kolano,
Z kolejną wizytą w Bibliotece Głównej…
Udało się dotrzeć na czas, choć droga do pokonania nie jest krótka. W bibliotece przywitał
W świecie wyobraźni
Miniony tydzień w grupie starszaków przebiegał pod hasłem: “W świecie wyobraźni”. Staraliśmy się rozwijać wyobraźnię
Dwa domy
Listopad 2023
Krakowiaczek
Listopad 2023