yes

Zainteresowanie jest podstawą dobrych zajęć z dziećmi. Takie zajęcia “prowadzą się same”. Kiedy dzieci nie są tylko biernymi obserwatorami, ale aktywnie uczestniczą w zajęciach, wtedy dużo zapamiętują dzięki przeżywanym emocjom. Zajęcia aktywizujące dzieci wymagają od nauczyciela dobrego przygotowania. Dziś miałam okazję obserwacji zajęć z religii prowadzonych w oddziale II (Średniaki) przez s. Marlenę.

Jak mówić o sakramencie Chrztu Świętego z dziećmi? Dominującą w czasie zajęć metodą wybraną przez nauczycielkę była drama: teatr emocji, w którym słowa są zbyteczne. Było tak: dzieci przebrane za mamę, tatę, matkę i ojca chrzestnego poszły do kącika modlitwy ochrzcić swoje dziecko. Było zapalanie świecy, polewanie dziecka wodą święconą, krzyżyki na czoło i prawdziwa biała szatka. Emocje malowały się nie tylko na twarzach aktorów, ale i dzieci uważnie obserwujących ceremonię. Wszystko odbywało się w wyjątkowej ciszy… Zwieńczeniem zajęć było zaproszenie wszystkich dzieci do “serca pełnego chmurek” – symbolu serca Boga Ojca, który gromadzi w nim swoje dzieci, przytula i napełnia miłością.

Chrzest Święty jest dostępny jest dla każdego, kto uwierzy.

s. Adriana

Kategorie
LEGENDY KRAKOWSKIE
W mroźny poniedziałkowy dzień starszaki po raz kolejny wybrały się na wycieczkę na Rynek Główny
Sztuka
Gdy nastały szare listopadowe dni w grupie starszaków realizowałam temat tygodnia:„Mali artyści”. W poniedziałkowy poranek
Msza Święta
Raz w miesiącu w drugą niedzielę w naszej klasztornej kaplicy przedszkolaki, ich rodziny i siostry
Kwiaty Polskiego Narodu
Dziś świętowaliśmy rocznicę Odzyskania Niepodległości. Bogaty program stanowiły: 1. Koncert Mobilnej Filharmonii – utwory patriotyczne.