yes

Zainteresowanie jest podstawą dobrych zajęć z dziećmi. Takie zajęcia “prowadzą się same”. Kiedy dzieci nie są tylko biernymi obserwatorami, ale aktywnie uczestniczą w zajęciach, wtedy dużo zapamiętują dzięki przeżywanym emocjom. Zajęcia aktywizujące dzieci wymagają od nauczyciela dobrego przygotowania. Dziś miałam okazję obserwacji zajęć z religii prowadzonych w oddziale II (Średniaki) przez s. Marlenę.

Jak mówić o sakramencie Chrztu Świętego z dziećmi? Dominującą w czasie zajęć metodą wybraną przez nauczycielkę była drama: teatr emocji, w którym słowa są zbyteczne. Było tak: dzieci przebrane za mamę, tatę, matkę i ojca chrzestnego poszły do kącika modlitwy ochrzcić swoje dziecko. Było zapalanie świecy, polewanie dziecka wodą święconą, krzyżyki na czoło i prawdziwa biała szatka. Emocje malowały się nie tylko na twarzach aktorów, ale i dzieci uważnie obserwujących ceremonię. Wszystko odbywało się w wyjątkowej ciszy… Zwieńczeniem zajęć było zaproszenie wszystkich dzieci do “serca pełnego chmurek” – symbolu serca Boga Ojca, który gromadzi w nim swoje dzieci, przytula i napełnia miłością.

Chrzest Święty jest dostępny jest dla każdego, kto uwierzy.

s. Adriana

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Zajęcia z położną
  Przygotowując się do obchodów Dnia Świętości Życia, zaprosiliśmy na zajęcia do grupy maluszków mamę
Maluchy w świecie książek
W grupie maluszków przez cały tydzień od 2 do 5 kwietnia wszystkie zajęcia dotyczyły książek.
Życzenia świąteczne
Na Święta Paschalne s. Adriana i cała kadra przedszkola życzy radosnych spotkań z Jezusem Zmartwychwstałym,
Święcenie pokarmów w przedszkolu
Tradycyjnie w Wielką Środę odbywa się w przedszkolu święcenie pokarmów. W tym dniu brakowało tylko
Królowa Śniegu – spektakl muzyczny
Dziś w Kinie Kijów przedszkolaki z oddziału II i III oglądały baśń muzyczną Królowa Śniegu.
Informacje
Drodzy Rodzice 26 marca 2024 – Starszaki Średniaki jadą do Kina Kijów na spektakl muzyczny