yes

Zainteresowanie jest podstawą dobrych zajęć z dziećmi. Takie zajęcia “prowadzą się same”. Kiedy dzieci nie są tylko biernymi obserwatorami, ale aktywnie uczestniczą w zajęciach, wtedy dużo zapamiętują dzięki przeżywanym emocjom. Zajęcia aktywizujące dzieci wymagają od nauczyciela dobrego przygotowania. Dziś miałam okazję obserwacji zajęć z religii prowadzonych w oddziale II (Średniaki) przez s. Marlenę.

Jak mówić o sakramencie Chrztu Świętego z dziećmi? Dominującą w czasie zajęć metodą wybraną przez nauczycielkę była drama: teatr emocji, w którym słowa są zbyteczne. Było tak: dzieci przebrane za mamę, tatę, matkę i ojca chrzestnego poszły do kącika modlitwy ochrzcić swoje dziecko. Było zapalanie świecy, polewanie dziecka wodą święconą, krzyżyki na czoło i prawdziwa biała szatka. Emocje malowały się nie tylko na twarzach aktorów, ale i dzieci uważnie obserwujących ceremonię. Wszystko odbywało się w wyjątkowej ciszy… Zwieńczeniem zajęć było zaproszenie wszystkich dzieci do “serca pełnego chmurek” – symbolu serca Boga Ojca, który gromadzi w nim swoje dzieci, przytula i napełnia miłością.

Chrzest Święty jest dostępny jest dla każdego, kto uwierzy.

s. Adriana

Kategorie
Kreatywne starszaki
Kreatywność! Cóż to takiego? W czym a może czym się wyraża? Jak ją sprawdzić? Kto
Msza Święta z udziałem dzieci
Intencja Mszy Świętej: Trwając w oczekiwaniu na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, prosimy za personel przedszkola,
Nowenna
Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Modlimy się razem z dziećmi odmawiając Koronkę ku
Zapraszamy na Mszę Świętą
Dnia 21 maja 2023 roku w niedzielę o godzinie 11.00 spotkajmy się na kolejnej Mszy