yes

18 października nasze przedszkole po raz kolejny brało udział w 17 już Ogólnoświatowej kampanii: “Milion dzieci modli się na różańcu”. Wszystkie przedszkolaki przyszły do kaplicy z różańcami w ręku. Uklękły i przywitały się z Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Następnie w kilku zdaniach przypomniałam intencję dzisiejszej modlitwy o jedność i pokój oraz o tym, że Matka Boża z Fatimy zachęcała dzieci do modlitwy różańcowej, która może zmienić świat, pokonać zło i przynieść pokój. Następnie dzieci powtarzały słowa aktu ofiarowania się Matce Bożej: ” Maryjo, moja Matko. Z radością zbliżam się dzisiaj do Ciebie, żeby ofiarować Ci moje serce. Ofiaruję Ci także wszystko, co w życiu uczyniłem i co uczynię. Chciałbym przyprowadzić do Ciebie wszystkie osoby, które noszę w sercu: moich rodziców, braci i siostry, wszystkich moich przyjaciół, ale też tych, którzy wyrządzili mi zło. Bądź naszą Matką, błogosław nam i strzeż nas. Chciałbym jako Twoje dziecko kochać Cię i modlić się wiernie do Ciebie jako do swojej Matki. Chciałbym codziennie pamiętać, że do Ciebie należę. Matko, jestem Twój teraz i ja wieki. Przez Ciebie i z Tobą. Chcę zawsze należeć do Jezusa. Amen. “

Na zakończenie dzieci z radością zaśpiewały piosenkę: “Koraliki różańcowe”.

s. Eligia Ryniak, nauczycielka oddziału III

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Konkurs recytatorski
Regulamin konkursu recytatorskiego „Polscy poeci dzieciom” Organizator: Organizatorem konkursu jest Przedszkole Nr 3 Zgromadzenia Sióstr
POD ZIEMIĄ, POD WODĄ…
W drugim tygodniu ferii starszaki odkrywały podwodny świat i poznawały skarby Ziemi. Rozmawiały m.in. o
WIOSENNY SPACER ZIMĄ
21 lutego przedszkolaki z grupy maluszków wybrały się na wycieczkę w poszukiwaniu pierwszych zwiastunów wiosny.
Ferie w kosmosie
Rozpoczynając ferie grupa starszaków wyruszyła w kosmos specjalną rakietą, tj. ogromnym pudłem z dostosowanymi do
Bajkomania trwa
W piątkowe popołudnie tj. 16 lutego odwiedziła nas mama Leona przynosząc ciekawą bajkę „Franklin mówi
Bal karnawałowy „Na zamku” – grupa Starszaków
W czwartek 8 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Starszaki zostały zaproszone do