yes

18 października nasze przedszkole po raz kolejny brało udział w 17 już Ogólnoświatowej kampanii: “Milion dzieci modli się na różańcu”. Wszystkie przedszkolaki przyszły do kaplicy z różańcami w ręku. Uklękły i przywitały się z Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Następnie w kilku zdaniach przypomniałam intencję dzisiejszej modlitwy o jedność i pokój oraz o tym, że Matka Boża z Fatimy zachęcała dzieci do modlitwy różańcowej, która może zmienić świat, pokonać zło i przynieść pokój. Następnie dzieci powtarzały słowa aktu ofiarowania się Matce Bożej: ” Maryjo, moja Matko. Z radością zbliżam się dzisiaj do Ciebie, żeby ofiarować Ci moje serce. Ofiaruję Ci także wszystko, co w życiu uczyniłem i co uczynię. Chciałbym przyprowadzić do Ciebie wszystkie osoby, które noszę w sercu: moich rodziców, braci i siostry, wszystkich moich przyjaciół, ale też tych, którzy wyrządzili mi zło. Bądź naszą Matką, błogosław nam i strzeż nas. Chciałbym jako Twoje dziecko kochać Cię i modlić się wiernie do Ciebie jako do swojej Matki. Chciałbym codziennie pamiętać, że do Ciebie należę. Matko, jestem Twój teraz i ja wieki. Przez Ciebie i z Tobą. Chcę zawsze należeć do Jezusa. Amen. “

Na zakończenie dzieci z radością zaśpiewały piosenkę: “Koraliki różańcowe”.

s. Eligia Ryniak, nauczycielka oddziału III

Kategorie
Msza Święta 2023-2024
Msze Święte dla dzieci i rodzin, niedziela 11.00 10 września 8 października 12 listopada 10
Akcja ogólnopolska – Sprzątanie świata
Dzieci z naszego przedszkola biorą udział w akcji Sprzątanie świata – Polska. Mamy rękawice, worki
Życzenia Jacka Majchrowskiego Prezydenta Miasta na rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
Szanowni Państwo, Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy Administracji i Obsługi, Drodzy Uczniowie i Rodzice, Wszyscy, dla których
Legioneloza – co warto wiedzieć?
https://www.gov.pl/web/wsse-krakow/legioneloza—co-warto-wiedziec