yes

18 października nasze przedszkole po raz kolejny brało udział w 17 już Ogólnoświatowej kampanii: “Milion dzieci modli się na różańcu”. Wszystkie przedszkolaki przyszły do kaplicy z różańcami w ręku. Uklękły i przywitały się z Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Następnie w kilku zdaniach przypomniałam intencję dzisiejszej modlitwy o jedność i pokój oraz o tym, że Matka Boża z Fatimy zachęcała dzieci do modlitwy różańcowej, która może zmienić świat, pokonać zło i przynieść pokój. Następnie dzieci powtarzały słowa aktu ofiarowania się Matce Bożej: ” Maryjo, moja Matko. Z radością zbliżam się dzisiaj do Ciebie, żeby ofiarować Ci moje serce. Ofiaruję Ci także wszystko, co w życiu uczyniłem i co uczynię. Chciałbym przyprowadzić do Ciebie wszystkie osoby, które noszę w sercu: moich rodziców, braci i siostry, wszystkich moich przyjaciół, ale też tych, którzy wyrządzili mi zło. Bądź naszą Matką, błogosław nam i strzeż nas. Chciałbym jako Twoje dziecko kochać Cię i modlić się wiernie do Ciebie jako do swojej Matki. Chciałbym codziennie pamiętać, że do Ciebie należę. Matko, jestem Twój teraz i ja wieki. Przez Ciebie i z Tobą. Chcę zawsze należeć do Jezusa. Amen. “

Na zakończenie dzieci z radością zaśpiewały piosenkę: “Koraliki różańcowe”.

s. Eligia Ryniak, nauczycielka oddziału III

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Logopedia
Zaktualizowano wpis: https://przedszkole3kanoniczki.pl/logopedia/
Msza Święta – 26 maja 2024
Zapraszamy dzieci i rodziców na kolejną Mszę Świętą celebrowaną w kaplicy Sióstr w intencji zamówionej
Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego
Przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która jest Patronalną Uroczystością Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego odprawiliśmy
Ogólnopolski konkurs tańca towarzyskiego
12 maja dwanaścioro dzieci z najstarszej grupy wzięło udział w Ogólnopolskim konkursie tańca towarzyskiego –
Zajęcia otwarte dla rodziców.
Na przełomie kwietnia i maja 2024 roku odbyły się w przedszkolu zajęcia otwarte dla rodziców
Nabór uzupełniający
Są jeszcze wolne miejsca. Od dnia 23 kwietnia 2024 roku przedszkole prowadzi nabór uzupełniający na