yes

18 października nasze przedszkole po raz kolejny brało udział w 17 już Ogólnoświatowej kampanii: “Milion dzieci modli się na różańcu”. Wszystkie przedszkolaki przyszły do kaplicy z różańcami w ręku. Uklękły i przywitały się z Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Następnie w kilku zdaniach przypomniałam intencję dzisiejszej modlitwy o jedność i pokój oraz o tym, że Matka Boża z Fatimy zachęcała dzieci do modlitwy różańcowej, która może zmienić świat, pokonać zło i przynieść pokój. Następnie dzieci powtarzały słowa aktu ofiarowania się Matce Bożej: ” Maryjo, moja Matko. Z radością zbliżam się dzisiaj do Ciebie, żeby ofiarować Ci moje serce. Ofiaruję Ci także wszystko, co w życiu uczyniłem i co uczynię. Chciałbym przyprowadzić do Ciebie wszystkie osoby, które noszę w sercu: moich rodziców, braci i siostry, wszystkich moich przyjaciół, ale też tych, którzy wyrządzili mi zło. Bądź naszą Matką, błogosław nam i strzeż nas. Chciałbym jako Twoje dziecko kochać Cię i modlić się wiernie do Ciebie jako do swojej Matki. Chciałbym codziennie pamiętać, że do Ciebie należę. Matko, jestem Twój teraz i ja wieki. Przez Ciebie i z Tobą. Chcę zawsze należeć do Jezusa. Amen. “

Na zakończenie dzieci z radością zaśpiewały piosenkę: “Koraliki różańcowe”.

s. Eligia Ryniak, nauczycielka oddziału III

Kategorie
Dzień świętości życia
Obchodzony zwykle dnia 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Mary Pannie Dzień Świętości Życia, w
Ptaki. Wiosenne.
Ptaki nie ruszają się z gniazd. Jakby były z plasteliny. Z pracowni plastycznej Starszaków. Podziwiamy,
Zawód ratujący życie
Dziś na zajęcia do starszaków przyszła Mama Emilki. Weszła do sali ubrana w biały fartuch
5 x wiosna
Wiosna z dnia na dzień się zmienia. Może o to chodzi w tych dziecięcych obrazkach?