yes

18 października nasze przedszkole po raz kolejny brało udział w 17 już Ogólnoświatowej kampanii: “Milion dzieci modli się na różańcu”. Wszystkie przedszkolaki przyszły do kaplicy z różańcami w ręku. Uklękły i przywitały się z Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Następnie w kilku zdaniach przypomniałam intencję dzisiejszej modlitwy o jedność i pokój oraz o tym, że Matka Boża z Fatimy zachęcała dzieci do modlitwy różańcowej, która może zmienić świat, pokonać zło i przynieść pokój. Następnie dzieci powtarzały słowa aktu ofiarowania się Matce Bożej: ” Maryjo, moja Matko. Z radością zbliżam się dzisiaj do Ciebie, żeby ofiarować Ci moje serce. Ofiaruję Ci także wszystko, co w życiu uczyniłem i co uczynię. Chciałbym przyprowadzić do Ciebie wszystkie osoby, które noszę w sercu: moich rodziców, braci i siostry, wszystkich moich przyjaciół, ale też tych, którzy wyrządzili mi zło. Bądź naszą Matką, błogosław nam i strzeż nas. Chciałbym jako Twoje dziecko kochać Cię i modlić się wiernie do Ciebie jako do swojej Matki. Chciałbym codziennie pamiętać, że do Ciebie należę. Matko, jestem Twój teraz i ja wieki. Przez Ciebie i z Tobą. Chcę zawsze należeć do Jezusa. Amen. “

Na zakończenie dzieci z radością zaśpiewały piosenkę: “Koraliki różańcowe”.

s. Eligia Ryniak, nauczycielka oddziału III

Kategorie
LEGENDY KRAKOWSKIE
W mroźny poniedziałkowy dzień starszaki po raz kolejny wybrały się na wycieczkę na Rynek Główny
Sztuka
Gdy nastały szare listopadowe dni w grupie starszaków realizowałam temat tygodnia:„Mali artyści”. W poniedziałkowy poranek
Msza Święta
Raz w miesiącu w drugą niedzielę w naszej klasztornej kaplicy przedszkolaki, ich rodziny i siostry
Kwiaty Polskiego Narodu
Dziś świętowaliśmy rocznicę Odzyskania Niepodległości. Bogaty program stanowiły: 1. Koncert Mobilnej Filharmonii – utwory patriotyczne.