yes

Mając na uwadze niezwykle ważną rolę literatury, czytania dzieciom już od najmłodszych lat, postanowiłyśmy, że nasza grupa przystąpi do realizacji projektu „Mały Miś w świecie wielkiej Literatury”. Poprzez udział w projekcie i zaproszenie Rodziców do pomocy w jego realizacji będziemy starały się rozwijać czytelnictwo (a dokładnie czytanie dzieciom przez dorosłych)  poprzez:

  1. 1. Czytanie dzieciom w przedszkolu w towarzystwie Małego Misia – przewodnika dzieci po świecie literatury;
    2. Zachęcanie Rodziców przedszkolaków do czytania dzieciom;
    3. Prowadzenie dzienniczka;
    4. Stworzenie przedszkolnego kącika książki.

Realizacja I modułu projektu „ Czytamy razem z małym misiem” odbywa się w trakcie zajęć w przedszkolu i w domach naszych Maluszków.

Dzieci wraz z nauczycielem wybrały grupową maskotkę – misia, nadały mu imię  Tadzio. Będzie on (a dokładnie jego zdjęcie)  w roku szkolnym 2022/2023 odbywał czytelniczą podróż po domach przedszkolaków. W przedszkolu pluszak „zamieszkał” w kąciku czytelniczym i będzie obecny na zajęciach przeprowadzanych w ramach projektu w roli przewodnika po świecie literatury.

Od poniedziałku tj. 17.10.2022 zacznie się podróż Misia Tadzia do domów dzieci. Wraz ze zdjęciem misia przybędzie jego dziennik, w którym Rodzice zapiszą informacje o czytanym dziecku utworze, a dziecko wykona ilustrację do czytanego tekstu. Miś i dziennik zamieszkają w domu każdego dziecka przez 2 dni. Po tym czasie zdjęcia misia i dziennik wrócą do przedszkola, by rozpocząć podróż do kolejnego domu. Chcemy, aby Miś poznał wszystkie rodziny naszej grupy. Wierzymy, że zaangażowanie rodziców będzie równie wielkie jak to, które wykazały dzieci.

 

Anna Drozdowska, nauczycielka oddziału I

 

Kategorie
LEGENDY KRAKOWSKIE
W mroźny poniedziałkowy dzień starszaki po raz kolejny wybrały się na wycieczkę na Rynek Główny
Sztuka
Gdy nastały szare listopadowe dni w grupie starszaków realizowałam temat tygodnia:„Mali artyści”. W poniedziałkowy poranek
Msza Święta
Raz w miesiącu w drugą niedzielę w naszej klasztornej kaplicy przedszkolaki, ich rodziny i siostry
Kwiaty Polskiego Narodu
Dziś świętowaliśmy rocznicę Odzyskania Niepodległości. Bogaty program stanowiły: 1. Koncert Mobilnej Filharmonii – utwory patriotyczne.