yes

Mając na uwadze niezwykle ważną rolę literatury, czytania dzieciom już od najmłodszych lat, postanowiłyśmy, że nasza grupa przystąpi do realizacji projektu „Mały Miś w świecie wielkiej Literatury”. Poprzez udział w projekcie i zaproszenie Rodziców do pomocy w jego realizacji będziemy starały się rozwijać czytelnictwo (a dokładnie czytanie dzieciom przez dorosłych)  poprzez:

  1. 1. Czytanie dzieciom w przedszkolu w towarzystwie Małego Misia – przewodnika dzieci po świecie literatury;
    2. Zachęcanie Rodziców przedszkolaków do czytania dzieciom;
    3. Prowadzenie dzienniczka;
    4. Stworzenie przedszkolnego kącika książki.

Realizacja I modułu projektu „ Czytamy razem z małym misiem” odbywa się w trakcie zajęć w przedszkolu i w domach naszych Maluszków.

Dzieci wraz z nauczycielem wybrały grupową maskotkę – misia, nadały mu imię  Tadzio. Będzie on (a dokładnie jego zdjęcie)  w roku szkolnym 2022/2023 odbywał czytelniczą podróż po domach przedszkolaków. W przedszkolu pluszak „zamieszkał” w kąciku czytelniczym i będzie obecny na zajęciach przeprowadzanych w ramach projektu w roli przewodnika po świecie literatury.

Od poniedziałku tj. 17.10.2022 zacznie się podróż Misia Tadzia do domów dzieci. Wraz ze zdjęciem misia przybędzie jego dziennik, w którym Rodzice zapiszą informacje o czytanym dziecku utworze, a dziecko wykona ilustrację do czytanego tekstu. Miś i dziennik zamieszkają w domu każdego dziecka przez 2 dni. Po tym czasie zdjęcia misia i dziennik wrócą do przedszkola, by rozpocząć podróż do kolejnego domu. Chcemy, aby Miś poznał wszystkie rodziny naszej grupy. Wierzymy, że zaangażowanie rodziców będzie równie wielkie jak to, które wykazały dzieci.

 

Anna Drozdowska, nauczycielka oddziału I

 

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Logopedia
Zaktualizowano wpis: https://przedszkole3kanoniczki.pl/logopedia/
Msza Święta – 26 maja 2024
Zapraszamy dzieci i rodziców na kolejną Mszę Świętą celebrowaną w kaplicy Sióstr w intencji zamówionej
Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego
Przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która jest Patronalną Uroczystością Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego odprawiliśmy
Ogólnopolski konkurs tańca towarzyskiego
12 maja dwanaścioro dzieci z najstarszej grupy wzięło udział w Ogólnopolskim konkursie tańca towarzyskiego –
Zajęcia otwarte dla rodziców.
Na przełomie kwietnia i maja 2024 roku odbyły się w przedszkolu zajęcia otwarte dla rodziców
Nabór uzupełniający
Są jeszcze wolne miejsca. Od dnia 23 kwietnia 2024 roku przedszkole prowadzi nabór uzupełniający na