yes

Każda pora roku daje inne możliwości jeśli chodzi o zabawy sensoryczne. 13 października zajęcia były trzy-etapowe. Najpierw był spacer sensoryczny w czasie którego wszystkie zmysły otrzymały coś dla siebie 😀. Intensywny zapach skoszonej trawy (Jaś nawet wyjaśnił dlaczego czuć taki zapach) i jakże odmienny zapach suchych liści pod klonem. A przy tym było coś dla ucha: odgłos kosiarki, szelest liści, a nawet śpiew ptaków. Zmysł dotyku to dopiero rewelacja, począwszy od delikatnych listeczków po twarde gałęzie. Oczywiście wzrok otrzymał najwięcej doznań, bo jesień to potrafi zachwycić. Drugi etap zajęć był w sali, kiedy przyniesionych materiałów przyrodniczych utworzyliśmy ścieżkę sensoryczną. Tu zajęcia kierowane przerodziły się w długą, swobodną zabawę… A trzeci etap to praca w dwójkach: drzewko sensoryczne. Mamy zamiar podarować je nauczycielkom z okazji Dnia Nauczyciela.

s. Eligia Ryniak, nauczycielka oddziału III

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Konkurs recytatorski
Regulamin konkursu recytatorskiego „Polscy poeci dzieciom” Organizator: Organizatorem konkursu jest Przedszkole Nr 3 Zgromadzenia Sióstr
POD ZIEMIĄ, POD WODĄ…
W drugim tygodniu ferii starszaki odkrywały podwodny świat i poznawały skarby Ziemi. Rozmawiały m.in. o
WIOSENNY SPACER ZIMĄ
21 lutego przedszkolaki z grupy maluszków wybrały się na wycieczkę w poszukiwaniu pierwszych zwiastunów wiosny.
Ferie w kosmosie
Rozpoczynając ferie grupa starszaków wyruszyła w kosmos specjalną rakietą, tj. ogromnym pudłem z dostosowanymi do
Bajkomania trwa
W piątkowe popołudnie tj. 16 lutego odwiedziła nas mama Leona przynosząc ciekawą bajkę „Franklin mówi
Bal karnawałowy „Na zamku” – grupa Starszaków
W czwartek 8 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Starszaki zostały zaproszone do