yes

Każda pora roku daje inne możliwości jeśli chodzi o zabawy sensoryczne. 13 października zajęcia były trzy-etapowe. Najpierw był spacer sensoryczny w czasie którego wszystkie zmysły otrzymały coś dla siebie 😀. Intensywny zapach skoszonej trawy (Jaś nawet wyjaśnił dlaczego czuć taki zapach) i jakże odmienny zapach suchych liści pod klonem. A przy tym było coś dla ucha: odgłos kosiarki, szelest liści, a nawet śpiew ptaków. Zmysł dotyku to dopiero rewelacja, począwszy od delikatnych listeczków po twarde gałęzie. Oczywiście wzrok otrzymał najwięcej doznań, bo jesień to potrafi zachwycić. Drugi etap zajęć był w sali, kiedy przyniesionych materiałów przyrodniczych utworzyliśmy ścieżkę sensoryczną. Tu zajęcia kierowane przerodziły się w długą, swobodną zabawę… A trzeci etap to praca w dwójkach: drzewko sensoryczne. Mamy zamiar podarować je nauczycielkom z okazji Dnia Nauczyciela.

s. Eligia Ryniak, nauczycielka oddziału III

Kategorie
Dzień świętości życia
Obchodzony zwykle dnia 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Mary Pannie Dzień Świętości Życia, w
Ptaki. Wiosenne.
Ptaki nie ruszają się z gniazd. Jakby były z plasteliny. Z pracowni plastycznej Starszaków. Podziwiamy,
Zawód ratujący życie
Dziś na zajęcia do starszaków przyszła Mama Emilki. Weszła do sali ubrana w biały fartuch
5 x wiosna
Wiosna z dnia na dzień się zmienia. Może o to chodzi w tych dziecięcych obrazkach?