yes

Każda pora roku daje inne możliwości jeśli chodzi o zabawy sensoryczne. 13 października zajęcia były trzy-etapowe. Najpierw był spacer sensoryczny w czasie którego wszystkie zmysły otrzymały coś dla siebie 😀. Intensywny zapach skoszonej trawy (Jaś nawet wyjaśnił dlaczego czuć taki zapach) i jakże odmienny zapach suchych liści pod klonem. A przy tym było coś dla ucha: odgłos kosiarki, szelest liści, a nawet śpiew ptaków. Zmysł dotyku to dopiero rewelacja, począwszy od delikatnych listeczków po twarde gałęzie. Oczywiście wzrok otrzymał najwięcej doznań, bo jesień to potrafi zachwycić. Drugi etap zajęć był w sali, kiedy przyniesionych materiałów przyrodniczych utworzyliśmy ścieżkę sensoryczną. Tu zajęcia kierowane przerodziły się w długą, swobodną zabawę… A trzeci etap to praca w dwójkach: drzewko sensoryczne. Mamy zamiar podarować je nauczycielkom z okazji Dnia Nauczyciela.

s. Eligia Ryniak, nauczycielka oddziału III

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Z wizytą w Centrum Formacji Duchowej – Salwatorianie Kraków
W piątek 7 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Domu Słowa w Centrum Formacji Duchowej.
Parada smoków 2024 – konkurs
Pani Marta z naszego przedszkola zaprosiła nas na paradę smoków, w której brała udział 9
Konkurs “Mój Lajkonik”
Dzieci z grupy Starszaków wzięły udział w konkursie plastycznym z okazji „Pochodu Lajkonika”, który polegał
KONKURS „NASI ULUBIENI BOHATEROWIE”
  W marcu Starszaki uczestniczyły w wycieczce do Kina Kijów, gdzie oglądały bajkę  „Wyspa Puffinów.
Dzień dziecka w przedszkolu
Atrakcje w przedszkolu: 3 czerwca 2024
Dzień Mamy i Taty u Maluszków
Przedstawienie o małej żabce.