yes

W dzień poprzedzający Uroczystość Wszystkich Świętych dzieci z grupy starszaków poszły na wycieczkę na Cmentarz Rakowicki. Po śniadaniu wyjaśniłam przedszkolakom, jak należy zachować się na cmentarzu oraz zapoznałam z celem wycieczki. Wartość modlitwy za zmarłych jest bezcenna, a światło zapalane jest wyrazem wiary w życie wieczne. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy odpowiedzieli na prośbę i dali dzieciom znicze. Każde dziecko decydowało o tym, gdzie chce go zapalić. A miejsc do wyboru było dużo: groby żołnierzy, grobowiec rodziny św. Jana Pawła II czy Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego. Przedszkolaki wzbogaciły również swoje słownictwo o takie słowa jak: chryzantema, znicz, grobowiec itp. Czas wycieczki w promieniach jesiennego słońca i opadających sprzyjał refleksyjności nad przemijaniem. A najwięcej pytań było przy pomniku i grobach polskich żołnierzy.

s. Eligia Ryniak, nauczycielka oddziału III

Kategorie
Dzień świętości życia
Obchodzony zwykle dnia 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Mary Pannie Dzień Świętości Życia, w
Ptaki. Wiosenne.
Ptaki nie ruszają się z gniazd. Jakby były z plasteliny. Z pracowni plastycznej Starszaków. Podziwiamy,
Zawód ratujący życie
Dziś na zajęcia do starszaków przyszła Mama Emilki. Weszła do sali ubrana w biały fartuch
5 x wiosna
Wiosna z dnia na dzień się zmienia. Może o to chodzi w tych dziecięcych obrazkach?