yes

W dzień poprzedzający Uroczystość Wszystkich Świętych dzieci z grupy starszaków poszły na wycieczkę na Cmentarz Rakowicki. Po śniadaniu wyjaśniłam przedszkolakom, jak należy zachować się na cmentarzu oraz zapoznałam z celem wycieczki. Wartość modlitwy za zmarłych jest bezcenna, a światło zapalane jest wyrazem wiary w życie wieczne. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy odpowiedzieli na prośbę i dali dzieciom znicze. Każde dziecko decydowało o tym, gdzie chce go zapalić. A miejsc do wyboru było dużo: groby żołnierzy, grobowiec rodziny św. Jana Pawła II czy Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego. Przedszkolaki wzbogaciły również swoje słownictwo o takie słowa jak: chryzantema, znicz, grobowiec itp. Czas wycieczki w promieniach jesiennego słońca i opadających sprzyjał refleksyjności nad przemijaniem. A najwięcej pytań było przy pomniku i grobach polskich żołnierzy.

s. Eligia Ryniak, nauczycielka oddziału III

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Alfabet logopedyczny w listopadzie
Na stronie Logopedia dodano nową relację z realizacji projektu logopedycznego w przedszkolu.
Minął tydzień
W ostatnim tygodniu u starszaków rozmawialiśmy o budowie ciała człowieka. Poznawaliśmy, gdzie się znajduje kolano,
Z kolejną wizytą w Bibliotece Głównej…
Udało się dotrzeć na czas, choć droga do pokonania nie jest krótka. W bibliotece przywitał
W świecie wyobraźni
Miniony tydzień w grupie starszaków przebiegał pod hasłem: “W świecie wyobraźni”. Staraliśmy się rozwijać wyobraźnię
Dwa domy
Listopad 2023
Krakowiaczek
Listopad 2023