yes

W dzień poprzedzający Uroczystość Wszystkich Świętych dzieci z grupy starszaków poszły na wycieczkę na Cmentarz Rakowicki. Po śniadaniu wyjaśniłam przedszkolakom, jak należy zachować się na cmentarzu oraz zapoznałam z celem wycieczki. Wartość modlitwy za zmarłych jest bezcenna, a światło zapalane jest wyrazem wiary w życie wieczne. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy odpowiedzieli na prośbę i dali dzieciom znicze. Każde dziecko decydowało o tym, gdzie chce go zapalić. A miejsc do wyboru było dużo: groby żołnierzy, grobowiec rodziny św. Jana Pawła II czy Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego. Przedszkolaki wzbogaciły również swoje słownictwo o takie słowa jak: chryzantema, znicz, grobowiec itp. Czas wycieczki w promieniach jesiennego słońca i opadających sprzyjał refleksyjności nad przemijaniem. A najwięcej pytań było przy pomniku i grobach polskich żołnierzy.

s. Eligia Ryniak, nauczycielka oddziału III

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Z wizytą w Centrum Formacji Duchowej – Salwatorianie Kraków
W piątek 7 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Domu Słowa w Centrum Formacji Duchowej.
Parada smoków 2024 – konkurs
Pani Marta z naszego przedszkola zaprosiła nas na paradę smoków, w której brała udział 9
Konkurs “Mój Lajkonik”
Dzieci z grupy Starszaków wzięły udział w konkursie plastycznym z okazji „Pochodu Lajkonika”, który polegał
KONKURS „NASI ULUBIENI BOHATEROWIE”
  W marcu Starszaki uczestniczyły w wycieczce do Kina Kijów, gdzie oglądały bajkę  „Wyspa Puffinów.
Dzień dziecka w przedszkolu
Atrakcje w przedszkolu: 3 czerwca 2024
Dzień Mamy i Taty u Maluszków
Przedstawienie o małej żabce.