W dzień poprzedzający Uroczystość Wszystkich Świętych dzieci z grupy starszaków poszły na wycieczkę na Cmentarz Rakowicki. Po śniadaniu wyjaśniłam przedszkolakom, jak należy zachować się na cmentarzu oraz zapoznałam z celem wycieczki. Wartość modlitwy za zmarłych jest bezcenna, a światło zapalane jest wyrazem wiary w życie wieczne. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy odpowiedzieli na prośbę i dali dzieciom znicze. Każde dziecko decydowało o tym, gdzie chce go zapalić. A miejsc do wyboru było dużo: groby żołnierzy, grobowiec rodziny św. Jana Pawła II czy Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego. Przedszkolaki wzbogaciły również swoje słownictwo o takie słowa jak: chryzantema, znicz, grobowiec itp. Czas wycieczki w promieniach jesiennego słońca i opadających sprzyjał refleksyjności nad przemijaniem. A najwięcej pytań było przy pomniku i grobach polskich żołnierzy.

s. Eligia Ryniak, nauczycielka oddziału III