yes

Jednym z wytycznych Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie w planie nadzoru na rok szkolny 2022/23 jest: wychowanie do wartości.
Zgodnie z tym w grupie starszaków opracowano projekt pt. “Jestem dobry, widzę piękno, szukam prawdy”. Projekt został przedstawiony na spotkaniu rady pedagogicznej we wrześniu i pozytywnie zaopiniowany. W realizacje niektórych elementów programu chcą się włączyć Średniaki i Maluszki. Czas trwania projektu: od października 2022 do kwietnia 2023, ale ufamy, że przesłanie projektu wejdzie w nawyk i wypracowane wartości będą towarzyszyć każdemu przedszkolakowi do końca życia. Powie ktoś – naiwny nauczyciel. A my mocno wierzymy w dobro, które każdy człowiek, a zwłaszcza dziecko otrzymał w pakiecie w chwili stworzenia od Boga Ojca. W naszym projekcie jest wiele działań, które pomogą dzieciom uznać za swoje takie wartości jak: dobro i prawda, piękno i wiele innych.
Na tej drodze będzie towarzyszył DiPiP. Kiedy zapytałam starszaków, jak sobie wyobrażają Dipipa, odpowiedziały, że powinien być miły, przytulny, uśmiechnięty i najlepiej w kształcie serca. W naszej sali duże serce wiszące na ścianie otrzymało imię i każde dziecko wybrało sobie przygotowane przez nauczycieli mniejsze serduszko – przyjaciela Dipipa.
Przedszkolaki bardzo polubiły Dipipa, który poprowadzi ich po świecie wartości, które nadają smak i sens życia.

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Zajęcia z położną
  Przygotowując się do obchodów Dnia Świętości Życia, zaprosiliśmy na zajęcia do grupy maluszków mamę
Maluchy w świecie książek
W grupie maluszków przez cały tydzień od 2 do 5 kwietnia wszystkie zajęcia dotyczyły książek.
Życzenia świąteczne
Na Święta Paschalne s. Adriana i cała kadra przedszkola życzy radosnych spotkań z Jezusem Zmartwychwstałym,
Święcenie pokarmów w przedszkolu
Tradycyjnie w Wielką Środę odbywa się w przedszkolu święcenie pokarmów. W tym dniu brakowało tylko
Królowa Śniegu – spektakl muzyczny
Dziś w Kinie Kijów przedszkolaki z oddziału II i III oglądały baśń muzyczną Królowa Śniegu.
Informacje
Drodzy Rodzice 26 marca 2024 – Starszaki Średniaki jadą do Kina Kijów na spektakl muzyczny