yes

Jednym z wytycznych Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie w planie nadzoru na rok szkolny 2022/23 jest: wychowanie do wartości.
Zgodnie z tym w grupie starszaków opracowano projekt pt. “Jestem dobry, widzę piękno, szukam prawdy”. Projekt został przedstawiony na spotkaniu rady pedagogicznej we wrześniu i pozytywnie zaopiniowany. W realizacje niektórych elementów programu chcą się włączyć Średniaki i Maluszki. Czas trwania projektu: od października 2022 do kwietnia 2023, ale ufamy, że przesłanie projektu wejdzie w nawyk i wypracowane wartości będą towarzyszyć każdemu przedszkolakowi do końca życia. Powie ktoś – naiwny nauczyciel. A my mocno wierzymy w dobro, które każdy człowiek, a zwłaszcza dziecko otrzymał w pakiecie w chwili stworzenia od Boga Ojca. W naszym projekcie jest wiele działań, które pomogą dzieciom uznać za swoje takie wartości jak: dobro i prawda, piękno i wiele innych.
Na tej drodze będzie towarzyszył DiPiP. Kiedy zapytałam starszaków, jak sobie wyobrażają Dipipa, odpowiedziały, że powinien być miły, przytulny, uśmiechnięty i najlepiej w kształcie serca. W naszej sali duże serce wiszące na ścianie otrzymało imię i każde dziecko wybrało sobie przygotowane przez nauczycieli mniejsze serduszko – przyjaciela Dipipa.
Przedszkolaki bardzo polubiły Dipipa, który poprowadzi ich po świecie wartości, które nadają smak i sens życia.

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Podziękowanie
Dziękujemy wszystkim za piękny rok 2023/2024 w przedszkolu.      
Spotkanie z Siostrami Duchaczkami z Burundi
Dziś odwiedziły przedszkole 3 siostry z Burundi przebywające po raz pierwszy w Polsce. Dzieci z
Ogłoszenie o pracy na rok szkolny 2024/2025
Zatrudnimy od września 2024 roku: 1. Nauczyciel wychowania przedszkolnego – pełny etat (wakat). 2. Pedagog
Uroczyste pożegnanie przedszkola
Podczas ostatnich dni w grupie starszaków trwały przygotowania do uroczystego pożegnania przedszkola. Dzieci powtarzały wiersze,
Z wizytą w Centrum Formacji Duchowej – Salwatorianie Kraków
W piątek 7 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Domu Słowa w Centrum Formacji Duchowej.
Parada smoków 2024 – konkurs
Pani Marta z naszego przedszkola zaprosiła nas na paradę smoków, w której brała udział 9