U STARSZAKÓW

Zajęcia muzyczno – ruchowe to doskonały czas na taniec i śpiew połączony z ruchem. Często jest to nie lada wyczyn, by połączyć ze sobą pewną sekwencję gestów, a czasami do tego dodać jeszcze śpiew. Ćwiczymy w ten sposób naszą koordynację wzrokowo-ruchową, co jest bardzo ważnym aspektem w naszym życiu. Podczas zajęć rozwijamy zarówno naszą dużą jak i małą motorykę. Ponadto uczymy się liczyć, przeliczać, ale przede wszystkim współpracować ze sobą. Zajęcia dodatkowe to przyjemne chwile, w których dzieci nawet nie zdają sobie sprawy ile się uczą. A “Wspólnie spędzony czas ubogaca wszystkich nas” (cytat z piosenki przedszkolaka (red.)).

1. s. Stella Porębna nauczycielka oddziału III