Patronem, którego wspominamy 4 października jest św. Franciszek. W czasie katechezy w najmłodszej grupie, dzieci dowiedziały się, że św. Franciszek jest patronem z nieba. Bardzo kochał zwierzęta, rozmawiał z ptakami. Cieszył się i dziękował Panu Bogu za stworzony świat. “Kto stworzył…mrugające gwiazdki…fruwające ptaszki…falujące morze? Nasz Ojciec Bóg…”-maluszki także wyraziły swą wdzięczność Panu Bogu za stworzony świat za pomocą piosenki.

Tego samego dnia w czasie katechezy średniaki poznawały historię stworzenia świata w oparciu o fragment z “Ilustrowanego Pisma Świętego”. “Na początku musiało być bardzo ciemno…” – skomentował ktoś. Ale potem wszystko się zmieniało, świat nabierał coraz więcej barw. Dzieci wyrażały to zarówno w próbie malowania świata na szarym kartonie, jak i w tworzeniu makiety, pełnej kolorów. “Dziękujemy Ci, Boże, za stworzony świat”- modliły się dzieci.

1. s. Marlena Siuta