yes

Patronem, którego wspominamy 4 października jest św. Franciszek. W czasie katechezy w najmłodszej grupie, dzieci dowiedziały się, że św. Franciszek jest patronem z nieba. Bardzo kochał zwierzęta, rozmawiał z ptakami. Cieszył się i dziękował Panu Bogu za stworzony świat. “Kto stworzył…mrugające gwiazdki…fruwające ptaszki…falujące morze? Nasz Ojciec Bóg…”-maluszki także wyraziły swą wdzięczność Panu Bogu za stworzony świat za pomocą piosenki.

Tego samego dnia w czasie katechezy średniaki poznawały historię stworzenia świata w oparciu o fragment z “Ilustrowanego Pisma Świętego”. “Na początku musiało być bardzo ciemno…” – skomentował ktoś. Ale potem wszystko się zmieniało, świat nabierał coraz więcej barw. Dzieci wyrażały to zarówno w próbie malowania świata na szarym kartonie, jak i w tworzeniu makiety, pełnej kolorów. “Dziękujemy Ci, Boże, za stworzony świat”- modliły się dzieci.

  1. s. Marlena Siuta
Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Z wizytą w Centrum Formacji Duchowej – Salwatorianie Kraków
W piątek 7 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Domu Słowa w Centrum Formacji Duchowej.
Parada smoków 2024 – konkurs
Pani Marta z naszego przedszkola zaprosiła nas na paradę smoków, w której brała udział 9
Konkurs “Mój Lajkonik”
Dzieci z grupy Starszaków wzięły udział w konkursie plastycznym z okazji „Pochodu Lajkonika”, który polegał
KONKURS „NASI ULUBIENI BOHATEROWIE”
  W marcu Starszaki uczestniczyły w wycieczce do Kina Kijów, gdzie oglądały bajkę  „Wyspa Puffinów.
Dzień dziecka w przedszkolu
Atrakcje w przedszkolu: 3 czerwca 2024
Dzień Mamy i Taty u Maluszków
Przedstawienie o małej żabce.