yes

Patronem, którego wspominamy 4 października jest św. Franciszek. W czasie katechezy w najmłodszej grupie, dzieci dowiedziały się, że św. Franciszek jest patronem z nieba. Bardzo kochał zwierzęta, rozmawiał z ptakami. Cieszył się i dziękował Panu Bogu za stworzony świat. “Kto stworzył…mrugające gwiazdki…fruwające ptaszki…falujące morze? Nasz Ojciec Bóg…”-maluszki także wyraziły swą wdzięczność Panu Bogu za stworzony świat za pomocą piosenki.

Tego samego dnia w czasie katechezy średniaki poznawały historię stworzenia świata w oparciu o fragment z “Ilustrowanego Pisma Świętego”. “Na początku musiało być bardzo ciemno…” – skomentował ktoś. Ale potem wszystko się zmieniało, świat nabierał coraz więcej barw. Dzieci wyrażały to zarówno w próbie malowania świata na szarym kartonie, jak i w tworzeniu makiety, pełnej kolorów. “Dziękujemy Ci, Boże, za stworzony świat”- modliły się dzieci.

  1. s. Marlena Siuta
Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Konkurs recytatorski
Regulamin konkursu recytatorskiego „Polscy poeci dzieciom” Organizator: Organizatorem konkursu jest Przedszkole Nr 3 Zgromadzenia Sióstr
POD ZIEMIĄ, POD WODĄ…
W drugim tygodniu ferii starszaki odkrywały podwodny świat i poznawały skarby Ziemi. Rozmawiały m.in. o
WIOSENNY SPACER ZIMĄ
21 lutego przedszkolaki z grupy maluszków wybrały się na wycieczkę w poszukiwaniu pierwszych zwiastunów wiosny.
Ferie w kosmosie
Rozpoczynając ferie grupa starszaków wyruszyła w kosmos specjalną rakietą, tj. ogromnym pudłem z dostosowanymi do
Bajkomania trwa
W piątkowe popołudnie tj. 16 lutego odwiedziła nas mama Leona przynosząc ciekawą bajkę „Franklin mówi
Bal karnawałowy „Na zamku” – grupa Starszaków
W czwartek 8 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Starszaki zostały zaproszone do