yes

Patronem, którego wspominamy 4 października jest św. Franciszek. W czasie katechezy w najmłodszej grupie, dzieci dowiedziały się, że św. Franciszek jest patronem z nieba. Bardzo kochał zwierzęta, rozmawiał z ptakami. Cieszył się i dziękował Panu Bogu za stworzony świat. “Kto stworzył…mrugające gwiazdki…fruwające ptaszki…falujące morze? Nasz Ojciec Bóg…”-maluszki także wyraziły swą wdzięczność Panu Bogu za stworzony świat za pomocą piosenki.

Tego samego dnia w czasie katechezy średniaki poznawały historię stworzenia świata w oparciu o fragment z “Ilustrowanego Pisma Świętego”. “Na początku musiało być bardzo ciemno…” – skomentował ktoś. Ale potem wszystko się zmieniało, świat nabierał coraz więcej barw. Dzieci wyrażały to zarówno w próbie malowania świata na szarym kartonie, jak i w tworzeniu makiety, pełnej kolorów. “Dziękujemy Ci, Boże, za stworzony świat”- modliły się dzieci.

  1. s. Marlena Siuta
Kategorie
LEGENDY KRAKOWSKIE
W mroźny poniedziałkowy dzień starszaki po raz kolejny wybrały się na wycieczkę na Rynek Główny
Sztuka
Gdy nastały szare listopadowe dni w grupie starszaków realizowałam temat tygodnia:„Mali artyści”. W poniedziałkowy poranek
Msza Święta
Raz w miesiącu w drugą niedzielę w naszej klasztornej kaplicy przedszkolaki, ich rodziny i siostry
Kwiaty Polskiego Narodu
Dziś świętowaliśmy rocznicę Odzyskania Niepodległości. Bogaty program stanowiły: 1. Koncert Mobilnej Filharmonii – utwory patriotyczne.