yes

We wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu, patrona ekologii wzięliśmy udział w akcji SPRZĄTAMY DLA POLSKI, którego organizatorem jest Stowarzyszenie dla Polski pod Honorowym Patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Ponad 150 tysięcy uczestników z całej Polski zgłosiło się, by wziąć udział w tym wydarzeniu. Celem jest dbanie o naszą Ojczyznę, lokalne środowisko, by było ono czyste i zdrowe. Każda grupa – Starszaki, Średniaki i Maluszki – zaopatrzona w rękawiczki i worki na śmieci wyruszyła sprzątać okolice naszego przedszkola. Dzielnie maszerowali chodnikiem wypatrując śmieci, by następnie wrzucić je do odpowiedniego worka. Jak to stwierdziły starszaki: „Ludzie strasznie śmiecą, ale poradziliśmy sobie i posprzątaliśmy naszą okolicę”. Na koniec akcji, dumni z wykonanej pracy, mogliśmy wrzucić nasze śmieci wprost do śmieciarki, która podjechała pod nasze przedszkole. Każde dziecko wie, że nie należy wyrzucać śmieci na trawę czy chodnik, ale do kosza. Nie zaśmiecajmy naszego środowiska.

s. Stella Porębna

nauczycielka oddziału III

 

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Z wizytą w Centrum Formacji Duchowej – Salwatorianie Kraków
W piątek 7 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Domu Słowa w Centrum Formacji Duchowej.
Parada smoków 2024 – konkurs
Pani Marta z naszego przedszkola zaprosiła nas na paradę smoków, w której brała udział 9
Konkurs “Mój Lajkonik”
Dzieci z grupy Starszaków wzięły udział w konkursie plastycznym z okazji „Pochodu Lajkonika”, który polegał
KONKURS „NASI ULUBIENI BOHATEROWIE”
  W marcu Starszaki uczestniczyły w wycieczce do Kina Kijów, gdzie oglądały bajkę  „Wyspa Puffinów.
Dzień dziecka w przedszkolu
Atrakcje w przedszkolu: 3 czerwca 2024
Dzień Mamy i Taty u Maluszków
Przedstawienie o małej żabce.