yes

We wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu, patrona ekologii wzięliśmy udział w akcji SPRZĄTAMY DLA POLSKI, którego organizatorem jest Stowarzyszenie dla Polski pod Honorowym Patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Ponad 150 tysięcy uczestników z całej Polski zgłosiło się, by wziąć udział w tym wydarzeniu. Celem jest dbanie o naszą Ojczyznę, lokalne środowisko, by było ono czyste i zdrowe. Każda grupa – Starszaki, Średniaki i Maluszki – zaopatrzona w rękawiczki i worki na śmieci wyruszyła sprzątać okolice naszego przedszkola. Dzielnie maszerowali chodnikiem wypatrując śmieci, by następnie wrzucić je do odpowiedniego worka. Jak to stwierdziły starszaki: „Ludzie strasznie śmiecą, ale poradziliśmy sobie i posprzątaliśmy naszą okolicę”. Na koniec akcji, dumni z wykonanej pracy, mogliśmy wrzucić nasze śmieci wprost do śmieciarki, która podjechała pod nasze przedszkole. Każde dziecko wie, że nie należy wyrzucać śmieci na trawę czy chodnik, ale do kosza. Nie zaśmiecajmy naszego środowiska.

s. Stella Porębna

nauczycielka oddziału III

 

Kategorie
LEGENDY KRAKOWSKIE
W mroźny poniedziałkowy dzień starszaki po raz kolejny wybrały się na wycieczkę na Rynek Główny
Sztuka
Gdy nastały szare listopadowe dni w grupie starszaków realizowałam temat tygodnia:„Mali artyści”. W poniedziałkowy poranek
Msza Święta
Raz w miesiącu w drugą niedzielę w naszej klasztornej kaplicy przedszkolaki, ich rodziny i siostry
Kwiaty Polskiego Narodu
Dziś świętowaliśmy rocznicę Odzyskania Niepodległości. Bogaty program stanowiły: 1. Koncert Mobilnej Filharmonii – utwory patriotyczne.