yes

We wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu, patrona ekologii wzięliśmy udział w akcji SPRZĄTAMY DLA POLSKI, którego organizatorem jest Stowarzyszenie dla Polski pod Honorowym Patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Ponad 150 tysięcy uczestników z całej Polski zgłosiło się, by wziąć udział w tym wydarzeniu. Celem jest dbanie o naszą Ojczyznę, lokalne środowisko, by było ono czyste i zdrowe. Każda grupa – Starszaki, Średniaki i Maluszki – zaopatrzona w rękawiczki i worki na śmieci wyruszyła sprzątać okolice naszego przedszkola. Dzielnie maszerowali chodnikiem wypatrując śmieci, by następnie wrzucić je do odpowiedniego worka. Jak to stwierdziły starszaki: „Ludzie strasznie śmiecą, ale poradziliśmy sobie i posprzątaliśmy naszą okolicę”. Na koniec akcji, dumni z wykonanej pracy, mogliśmy wrzucić nasze śmieci wprost do śmieciarki, która podjechała pod nasze przedszkole. Każde dziecko wie, że nie należy wyrzucać śmieci na trawę czy chodnik, ale do kosza. Nie zaśmiecajmy naszego środowiska.

s. Stella Porębna

nauczycielka oddziału III

 

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Konkurs recytatorski
Regulamin konkursu recytatorskiego „Polscy poeci dzieciom” Organizator: Organizatorem konkursu jest Przedszkole Nr 3 Zgromadzenia Sióstr
POD ZIEMIĄ, POD WODĄ…
W drugim tygodniu ferii starszaki odkrywały podwodny świat i poznawały skarby Ziemi. Rozmawiały m.in. o
WIOSENNY SPACER ZIMĄ
21 lutego przedszkolaki z grupy maluszków wybrały się na wycieczkę w poszukiwaniu pierwszych zwiastunów wiosny.
Ferie w kosmosie
Rozpoczynając ferie grupa starszaków wyruszyła w kosmos specjalną rakietą, tj. ogromnym pudłem z dostosowanymi do
Bajkomania trwa
W piątkowe popołudnie tj. 16 lutego odwiedziła nas mama Leona przynosząc ciekawą bajkę „Franklin mówi
Bal karnawałowy „Na zamku” – grupa Starszaków
W czwartek 8 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Starszaki zostały zaproszone do