yes

We wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu, patrona ekologii wzięliśmy udział w akcji SPRZĄTAMY DLA POLSKI, którego organizatorem jest Stowarzyszenie dla Polski pod Honorowym Patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Ponad 150 tysięcy uczestników z całej Polski zgłosiło się, by wziąć udział w tym wydarzeniu. Celem jest dbanie o naszą Ojczyznę, lokalne środowisko, by było ono czyste i zdrowe. Każda grupa – Starszaki, Średniaki i Maluszki – zaopatrzona w rękawiczki i worki na śmieci wyruszyła sprzątać okolice naszego przedszkola. Dzielnie maszerowali chodnikiem wypatrując śmieci, by następnie wrzucić je do odpowiedniego worka. Jak to stwierdziły starszaki: „Ludzie strasznie śmiecą, ale poradziliśmy sobie i posprzątaliśmy naszą okolicę”. Na koniec akcji, dumni z wykonanej pracy, mogliśmy wrzucić nasze śmieci wprost do śmieciarki, która podjechała pod nasze przedszkole. Każde dziecko wie, że nie należy wyrzucać śmieci na trawę czy chodnik, ale do kosza. Nie zaśmiecajmy naszego środowiska.

s. Stella Porębna

nauczycielka oddziału III

 

Kategorie
Dzień świętości życia
Obchodzony zwykle dnia 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Mary Pannie Dzień Świętości Życia, w
Ptaki. Wiosenne.
Ptaki nie ruszają się z gniazd. Jakby były z plasteliny. Z pracowni plastycznej Starszaków. Podziwiamy,
Zawód ratujący życie
Dziś na zajęcia do starszaków przyszła Mama Emilki. Weszła do sali ubrana w biały fartuch
5 x wiosna
Wiosna z dnia na dzień się zmienia. Może o to chodzi w tych dziecięcych obrazkach?