yes

Ferie trwają w najlepsze, jedni jadą do babci, inni do egzotycznych krajów, a jeszcze inni przychodzą do przedszkola, aby ciekawie spędzić ten czas. Maluszki mimo dość okrojonego składu nie próżnują i z wielkim zaangażowaniem podejmują kolejne kroki, by eksplorować  kosmos😊. Od czego by tu zacząć? Chyba od pytania: „Co to ten kosmos?” i „ Gdzie go należy szukać”. Dzieci bezbłędnie odpowiadały: „Żyjemy w kosmosie”, „Jest tam, na górze”, „Są różne planety”, „Ziemia jest w kosmosie”, „Są tam czarne dziury”.  Po takim wstępie czysto teoretycznym, nie pozostało nam nic innego jak zastanowić się czym w ten kosmos polecimy. Tu była pełna zgoda, że potrzebna jest rakieta. Trzeba ją więc zbudować. I tak z kartonu, bibuły przy użyciu kredek i kleju, powstała nasza Maluszkowa Rakieta. Teraz wystarczyło już tylko umyć ręce po pracy i można było przy dźwiękach piosenki: „Leć rakieto” wystartować i odbyć lot próbny. Każdy miał okazję poczuć się jak astronauta. Ależ to była zabawa. Aż nie chciało się nam wracać na Ziemię i 3 razy włączaliśmy piosenkę, by przedłużyć lot 🙂 Trzeba wiedzieć, co może nam się przydarzyć w kosmosie i czego tam można się spodziewać. Pani opowiedziała nam więc o Układzie Słonecznym. Układaliśmy go na dywanie. A potem słuchaliśmy piosenki: „W Układzie Słonecznym”, by utrwalić nazwy planet. Maluszki z zapartym tchem słuchały kolejnych zwrotek i informacji w nich zawartych. Chyba można powiedzieć, że staliśmy się ekspertami od kosmosu. Potem był czas na wykonanie własnych małych rakiet i wybór planet, które chcemy odwiedzić. Maluszki udowadniają, że ferie w przedszkolu mogą być po prostu kosmicznie udane.

Anna Drozdowska, nauczycielka oddziału I

 

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Podziękowanie
Dziękujemy wszystkim za piękny rok 2023/2024 w przedszkolu.      
Spotkanie z Siostrami Duchaczkami z Burundi
Dziś odwiedziły przedszkole 3 siostry z Burundi przebywające po raz pierwszy w Polsce. Dzieci z
Ogłoszenie o pracy na rok szkolny 2024/2025
Zatrudnimy od września 2024 roku: 1. Nauczyciel wychowania przedszkolnego – pełny etat (wakat). 2. Pedagog
Uroczyste pożegnanie przedszkola
Podczas ostatnich dni w grupie starszaków trwały przygotowania do uroczystego pożegnania przedszkola. Dzieci powtarzały wiersze,
Z wizytą w Centrum Formacji Duchowej – Salwatorianie Kraków
W piątek 7 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Domu Słowa w Centrum Formacji Duchowej.
Parada smoków 2024 – konkurs
Pani Marta z naszego przedszkola zaprosiła nas na paradę smoków, w której brała udział 9