yes

25 stycznia przedszkolaki z najstarszej grupy pojechały na wycieczkę (zaległą z grudnia) do Muzeum Krakowa na wystawę szopek krakowskich. Po wejściu do Muzeum dała się odczuć atmosfera świąt Bożego Narodzenia. Na korytarzu, zaraz za drzwiami, stały wysokie, żywe drzewka choinkowe przepięknie ozdobione ozdobami ręcznie wykonanymi. Pani Justyna, nasza przewodniczka, na samym początku zaprowadziła nas do sali, w której pracowali jurorzy nad oceną szopek – to oni przyznają punkty i od nich zależy, kto wygra konkurs. Tam też padło pytanie: Od czego należy zacząć, chcąc zrobić szopkę na konkurs? Emilka odpowiedziała prawidłowo: od projektu. Na ścianach sali w której znajdowaliśmy się były rysunki, szkice szopek. Kolejne pytanie: Z czego robi się szopki? Z tektury. A dlaczego z tektury? Ponieważ szopkę należy przynieść do muzeum i dlatego nie może być zbyt ciężka. Pani Justyna powiedziała, że czasami, kiedy jest śnieg, szopkarze przywożą wykonaną w domu szopkę na sankach. Najważniejsze, by szopka była kolorowa i upamiętniała Narodzenie Pana Jezusa, dlatego w każdej szopce musi być cała Święta Rodzina. Do konkursu w tym roku zgłoszono 142 szopki, wszystkie obejrzeliśmy, a ciekawostką było to, że pan Marek, który zdobył I miejsce wykonuje szopki już 60 lat i ostatnio zawsze wygrywa. Po obejrzeniu wystawy naszedł czas do samodzielnej pracy nad projektem szopki. Na stole były przygotowane kolorowe folie, kartki papieru, nożyczki, klej i dzieci rozpoczęły pracę bardzo starannie i dlatego musiały dokończyć ją w przedszkolu.

s. Eligia Alina Ryniak, nauczycielka oddziału III

 

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Logopedia
Zaktualizowano wpis: https://przedszkole3kanoniczki.pl/logopedia/
Msza Święta – 26 maja 2024
Zapraszamy dzieci i rodziców na kolejną Mszę Świętą celebrowaną w kaplicy Sióstr w intencji zamówionej
Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego
Przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która jest Patronalną Uroczystością Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego odprawiliśmy
Ogólnopolski konkurs tańca towarzyskiego
12 maja dwanaścioro dzieci z najstarszej grupy wzięło udział w Ogólnopolskim konkursie tańca towarzyskiego –
Zajęcia otwarte dla rodziców.
Na przełomie kwietnia i maja 2024 roku odbyły się w przedszkolu zajęcia otwarte dla rodziców
Nabór uzupełniający
Są jeszcze wolne miejsca. Od dnia 23 kwietnia 2024 roku przedszkole prowadzi nabór uzupełniający na