Ogrodzenie placu zabaw

Fala na ogrodzeniu to nawiązanie do płynącej niedaleko przedszkola rzeki Białuchy. Wiadomo, na fali unoszą się stworzenia żyjące w wodzie, płyną okręty, przegląda się słońce. Przy odrobinie wyobraźni pojawią się też nieznane dotąd stworki.

A słonecznik? Słonecznik zawitał do naszego przedszkola wraz z tytułem przedszkolnego miesięcznika “Słonecznik”, zbierającego wiadomości jak ziarenka od 2002 roku. Projekty ozdób z ceramiki wykonała Pani Mira Kowalska, a ogrodzenie powstało w całości w pracowni Pana Jacka Słowika. Fundatorami ozdób ceramicznych są rodzice przedszkolaków.

Ozdobna poręcz przy wejściu do przedszkola powstała rok później, a ceramiczny słonecznik jest darem z pracowni Pani Małgorzaty Knorr.