Pasowanie na przedszkolaka

Uroczystość pasowania na przedszkolaka odbywa się zazwyczaj w październiku, gdy wszystkie dzieci zakończą proces adaptacji.

Rodzice dzieci z oddziału I otrzymują zaproszenie na uroczystość, która odbywa się w godzinach popołudniowych. Nauczyciele przygotowują z dziećmi program pasowania: piosenki, wiersze, lub małe przedstawienie. Pasowanie odbywa się przy pomocy dużej kredki. Potem dzieci śpiewają piosenkę, np.: Jestem sobie przedszkolaczek, lub Jestem mały przedszkolaczek. Dzieci otrzymują drobny prezent z przedszkola i wykonuje się wspólne zdjęcie. Przewidziany jest też poczęstunek.

Nauczyciele pozostałych oddziałów przygotowują z dziećmi drobne upominki dla Maluchów. W dniu pasowania przed południem wszystkie dzieci spotykają się w jednej sali. Maluszki prezentują swój program przed starszymi kolegami i koleżankami, potem otrzymują prezenty i życzenia.