yes

Do tego dnia przygotowywaliśmy się już dzień wcześniej dekorując salę i „ożywiając” kolorowe balony. No i wreszcie nadszedł tłusty czwartek, dzień karnawałowej radości w naszym przedszkolu, więc i w naszej średniakowej grupie. Od rana wiele emocji. Bal karnawałowy to dla dzieci jeden z ulubionych dni w roku. Rozpoczęliśmy go od wspólnego zdjęcia, póki jeszcze wszyscy w pełnych strojach. Następnie prezentacja strojów – gala przy muzyce – poważna sprawa. Dzieci z przejęciem przechodziły przez salę balową, zamienione na dziś w różne postaci. Były smoki, kotek, biedronka, nietoperz i wiele innych, a porządku pilnował policjant w pełnym umundurowaniu. Jednym słowem byliśmy bezpieczni. Gdy już wszyscy zaprezentowali swoje balowe kostiumy, zaczęliśmy tańce i zabawy przy muzyce. Oprócz ruchu i tanecznych umiejętności dzieci wykazały się dużą pomysłowością i zdolnością współdziałania, zwłaszcza przy tańcu z balonami. Oczywiście nie zabrakło też karnawałowych smakołyków przygotowanych przez kochanych rodziców. To jeden z niewielu dni, kiedy słodkości można najeść się do syta. pyszności było tak wiele, że nie wiadomo czy podołamy temu, by zjeść wszystko do końca karnawału. Mimo energii dostarczonej przez emocje i słodkie przekąski, przyszedł też moment zmęczenia i potrzeba odpoczynku. Tym razem odpoczywaliśmy przy bajce, razem z Franklinem w roli głównej na ekranie, by nabrać sił do dalszej zabawy przy muzyce. Jak to w życiu bywa, wszystko co dobre i przyjemne szybko się kończy. Tak też zakończyliśmy bal, ale wciąż, jeszcze przez tydzień, pozostajemy w karnawałowej scenerii, wśród balonów, smakołyków, a przede wszystkim z radością w sercu.

Siostry z grupy średniaków: s. Marlena i s. Daniela

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Z wizytą w Centrum Formacji Duchowej – Salwatorianie Kraków
W piątek 7 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Domu Słowa w Centrum Formacji Duchowej.
Parada smoków 2024 – konkurs
Pani Marta z naszego przedszkola zaprosiła nas na paradę smoków, w której brała udział 9
Konkurs “Mój Lajkonik”
Dzieci z grupy Starszaków wzięły udział w konkursie plastycznym z okazji „Pochodu Lajkonika”, który polegał
KONKURS „NASI ULUBIENI BOHATEROWIE”
  W marcu Starszaki uczestniczyły w wycieczce do Kina Kijów, gdzie oglądały bajkę  „Wyspa Puffinów.
Dzień dziecka w przedszkolu
Atrakcje w przedszkolu: 3 czerwca 2024
Dzień Mamy i Taty u Maluszków
Przedstawienie o małej żabce.