yes

Do tego dnia przygotowywaliśmy się już dzień wcześniej dekorując salę i „ożywiając” kolorowe balony. No i wreszcie nadszedł tłusty czwartek, dzień karnawałowej radości w naszym przedszkolu, więc i w naszej średniakowej grupie. Od rana wiele emocji. Bal karnawałowy to dla dzieci jeden z ulubionych dni w roku. Rozpoczęliśmy go od wspólnego zdjęcia, póki jeszcze wszyscy w pełnych strojach. Następnie prezentacja strojów – gala przy muzyce – poważna sprawa. Dzieci z przejęciem przechodziły przez salę balową, zamienione na dziś w różne postaci. Były smoki, kotek, biedronka, nietoperz i wiele innych, a porządku pilnował policjant w pełnym umundurowaniu. Jednym słowem byliśmy bezpieczni. Gdy już wszyscy zaprezentowali swoje balowe kostiumy, zaczęliśmy tańce i zabawy przy muzyce. Oprócz ruchu i tanecznych umiejętności dzieci wykazały się dużą pomysłowością i zdolnością współdziałania, zwłaszcza przy tańcu z balonami. Oczywiście nie zabrakło też karnawałowych smakołyków przygotowanych przez kochanych rodziców. To jeden z niewielu dni, kiedy słodkości można najeść się do syta. pyszności było tak wiele, że nie wiadomo czy podołamy temu, by zjeść wszystko do końca karnawału. Mimo energii dostarczonej przez emocje i słodkie przekąski, przyszedł też moment zmęczenia i potrzeba odpoczynku. Tym razem odpoczywaliśmy przy bajce, razem z Franklinem w roli głównej na ekranie, by nabrać sił do dalszej zabawy przy muzyce. Jak to w życiu bywa, wszystko co dobre i przyjemne szybko się kończy. Tak też zakończyliśmy bal, ale wciąż, jeszcze przez tydzień, pozostajemy w karnawałowej scenerii, wśród balonów, smakołyków, a przede wszystkim z radością w sercu.

Siostry z grupy średniaków: s. Marlena i s. Daniela

Kategorie
Dzień świętości życia
Obchodzony zwykle dnia 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Mary Pannie Dzień Świętości Życia, w
Ptaki. Wiosenne.
Ptaki nie ruszają się z gniazd. Jakby były z plasteliny. Z pracowni plastycznej Starszaków. Podziwiamy,
Zawód ratujący życie
Dziś na zajęcia do starszaków przyszła Mama Emilki. Weszła do sali ubrana w biały fartuch
5 x wiosna
Wiosna z dnia na dzień się zmienia. Może o to chodzi w tych dziecięcych obrazkach?