yes

Jak to bywa w karnawale jest muzyka, tańce, kolorowe przebranie i wiele, wiele radości. Również w naszej grupie bal odbywał się wśród bajkowych postaci, super bohaterów i zabawnych zwierząt. Przez cały tydzień w grupie starszaków opowiadaliśmy sobie o zwyczajach karnawałowych w naszym kraju i na całym świecie. Oglądaliśmy przepiękne stroje i maski, ale przede wszystkim każdy czekał już na dzień, w którym sam założy kolorowy stój i przekroczy próg sali przedszkolnej, która zmieniła się w salę balową. Wiele radości można było usłyszeć w całym przedszkolu w czwartkowy dzień. Były tańce, śpiewy, wiele konkursów i czas na słodki poczęstunek. Dzieci chętnie brały udział w każdej zabawie czy konkurencji. Jak same na koniec dnia powiedziały: „To był wspaniały dzień”. Inne mówiły, że najbardziej podobał im się taniec z balonem i konkurencja „brakujące kółko”. Jeszcze inni najbardziej byli zadowoleni z tego, że za dobre słowo i uśmiech mogli „kupić” coś słodkiego do zjedzenia. Jednym słowem podobało się wszystko, że aż trudno skupić się na czymś konkretnym. Widzieć zadowolenie i szczęście na twarzach dzieci jest czymś wspaniałym.

s. Stella Partycja Porębna, nauczycielka oddziału III

 

Kategorie
Dzień świętości życia
Obchodzony zwykle dnia 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Mary Pannie Dzień Świętości Życia, w
Ptaki. Wiosenne.
Ptaki nie ruszają się z gniazd. Jakby były z plasteliny. Z pracowni plastycznej Starszaków. Podziwiamy,
Zawód ratujący życie
Dziś na zajęcia do starszaków przyszła Mama Emilki. Weszła do sali ubrana w biały fartuch
5 x wiosna
Wiosna z dnia na dzień się zmienia. Może o to chodzi w tych dziecięcych obrazkach?