yes

Jak to bywa w karnawale jest muzyka, tańce, kolorowe przebranie i wiele, wiele radości. Również w naszej grupie bal odbywał się wśród bajkowych postaci, super bohaterów i zabawnych zwierząt. Przez cały tydzień w grupie starszaków opowiadaliśmy sobie o zwyczajach karnawałowych w naszym kraju i na całym świecie. Oglądaliśmy przepiękne stroje i maski, ale przede wszystkim każdy czekał już na dzień, w którym sam założy kolorowy stój i przekroczy próg sali przedszkolnej, która zmieniła się w salę balową. Wiele radości można było usłyszeć w całym przedszkolu w czwartkowy dzień. Były tańce, śpiewy, wiele konkursów i czas na słodki poczęstunek. Dzieci chętnie brały udział w każdej zabawie czy konkurencji. Jak same na koniec dnia powiedziały: „To był wspaniały dzień”. Inne mówiły, że najbardziej podobał im się taniec z balonem i konkurencja „brakujące kółko”. Jeszcze inni najbardziej byli zadowoleni z tego, że za dobre słowo i uśmiech mogli „kupić” coś słodkiego do zjedzenia. Jednym słowem podobało się wszystko, że aż trudno skupić się na czymś konkretnym. Widzieć zadowolenie i szczęście na twarzach dzieci jest czymś wspaniałym.

s. Stella Partycja Porębna, nauczycielka oddziału III

 

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Konkurs recytatorski
Regulamin konkursu recytatorskiego „Polscy poeci dzieciom” Organizator: Organizatorem konkursu jest Przedszkole Nr 3 Zgromadzenia Sióstr
POD ZIEMIĄ, POD WODĄ…
W drugim tygodniu ferii starszaki odkrywały podwodny świat i poznawały skarby Ziemi. Rozmawiały m.in. o
WIOSENNY SPACER ZIMĄ
21 lutego przedszkolaki z grupy maluszków wybrały się na wycieczkę w poszukiwaniu pierwszych zwiastunów wiosny.
Ferie w kosmosie
Rozpoczynając ferie grupa starszaków wyruszyła w kosmos specjalną rakietą, tj. ogromnym pudłem z dostosowanymi do
Bajkomania trwa
W piątkowe popołudnie tj. 16 lutego odwiedziła nas mama Leona przynosząc ciekawą bajkę „Franklin mówi
Bal karnawałowy „Na zamku” – grupa Starszaków
W czwartek 8 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Starszaki zostały zaproszone do