yes

Dziś w przedszkolu we wszystkich grupach odbywały się bale karnawałowe. Maluszki w tym roku bawiły się w „Krainie Wiecznego Śniegu i Lodu”. Siostry i Pani przemieniły salę w lodową krainę tak dobrze, że po wejściu miało się wrażenie iż śnieg i lód są wokoło. Rodzice stanęli na wysokości zadania i przygotowali dla dzieci piękne, nawiązujące do tematyki balu, stroje. Zatem w naszej grupie pojawiły się tego dnia bałwanki, śnieżynki, wilki śnieżne, królowe śniegu, a także Elzy. Na stole pojawiły się zaś smakołyki dla małych balowiczów.

Jak to na bal przystało, rozpoczęliśmy go pięknym korowodem par przy dźwiękach nastrojowej muzyki: „Peace on Earth” Kitaro. Dzieci miały okazję zaprezentować swoje stroje w całej okazałości. Potem były zdjęcia, aby zanim wszyscy wpadną w wir zimowego walczyka, uwiecznić całe piękno zimowych kreacji. Następnie Pani Zima-Ania zaczarowała dzieci tak, że zmieniły się one w płatki śniegu i zatańczyły do utworu: „Little Snowflake”. Ileż tam było gracji i elegancji, a przy okazji przypomnieć można sobie było nazwy części ciała po angielsku. Potem w rytmie piosenki „Tupu tup po śniegu” opowiedzieliśmy ruchem o pięknie zimy. Kolejnym punktem były zimowe kalambury. Siostry pokazywały różne hasła związane z zimowymi aktywnościami np. jazda na sankach, skoki narciarskie, bitwa na śnieżki etc., a dzieci odgadywały. Wszystkie hasła zostały w mig odgadnięte, a dzieci miały przy tym mnóstwo zabawy. Teraz rozpoczęły się tańce w rytm zimowych przebojów m. in. „Kocham zimę”, „Karnawałowa baśń” oraz „Rodzina bałwanków”. Po pierwszej serii tańców przyszedł czas na chwilę odpoczynku przy stole i degustację smakołyków przygotowanych przez rodziców.

Nie trwało to jednak zbyt długo, bo tego dnia nogi same rwały się do tańca. Zatem od stołu ruszyliśmy wprost na kulig w parach, aby potem zamieniać się w lodowe posągi, tańczyć taniec pingwinków i wykazać się sprawnością w przenoszeniu kul śniegowych. Potem znów tańczyliśmy i bawiliśmy się wyśmienicie. Bal zakończył się tuż przed obiadem „Belgijką” odtańczoną z wielkim zaangażowaniem wszystkich. Taki bal to prawdziwie bajka, a w głowie długo jeszcze będą brzmieć słowa jednej z piosenek: „Posłuchaj, tam trwa dźwięków bal, zatańczmy, bo to karnawał, zaklaszczmy raz, na obrót czas, to nasza muzyczna baśń”.

Anna Drozdowska, nauczycielka oddziału I

Kategorie
Msza Święta 2023-2024
Msze Święte dla dzieci i rodzin, niedziela 11.00 10 września 8 października 12 listopada 10
Akcja ogólnopolska – Sprzątanie świata
Dzieci z naszego przedszkola biorą udział w akcji Sprzątanie świata – Polska. Mamy rękawice, worki
Życzenia Jacka Majchrowskiego Prezydenta Miasta na rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
Szanowni Państwo, Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy Administracji i Obsługi, Drodzy Uczniowie i Rodzice, Wszyscy, dla których
Legioneloza – co warto wiedzieć?
https://www.gov.pl/web/wsse-krakow/legioneloza—co-warto-wiedziec