yes

Dziś w przedszkolu we wszystkich grupach odbywały się bale karnawałowe. Maluszki w tym roku bawiły się w „Krainie Wiecznego Śniegu i Lodu”. Siostry i Pani przemieniły salę w lodową krainę tak dobrze, że po wejściu miało się wrażenie iż śnieg i lód są wokoło. Rodzice stanęli na wysokości zadania i przygotowali dla dzieci piękne, nawiązujące do tematyki balu, stroje. Zatem w naszej grupie pojawiły się tego dnia bałwanki, śnieżynki, wilki śnieżne, królowe śniegu, a także Elzy. Na stole pojawiły się zaś smakołyki dla małych balowiczów.

Jak to na bal przystało, rozpoczęliśmy go pięknym korowodem par przy dźwiękach nastrojowej muzyki: „Peace on Earth” Kitaro. Dzieci miały okazję zaprezentować swoje stroje w całej okazałości. Potem były zdjęcia, aby zanim wszyscy wpadną w wir zimowego walczyka, uwiecznić całe piękno zimowych kreacji. Następnie Pani Zima-Ania zaczarowała dzieci tak, że zmieniły się one w płatki śniegu i zatańczyły do utworu: „Little Snowflake”. Ileż tam było gracji i elegancji, a przy okazji przypomnieć można sobie było nazwy części ciała po angielsku. Potem w rytmie piosenki „Tupu tup po śniegu” opowiedzieliśmy ruchem o pięknie zimy. Kolejnym punktem były zimowe kalambury. Siostry pokazywały różne hasła związane z zimowymi aktywnościami np. jazda na sankach, skoki narciarskie, bitwa na śnieżki etc., a dzieci odgadywały. Wszystkie hasła zostały w mig odgadnięte, a dzieci miały przy tym mnóstwo zabawy. Teraz rozpoczęły się tańce w rytm zimowych przebojów m. in. „Kocham zimę”, „Karnawałowa baśń” oraz „Rodzina bałwanków”. Po pierwszej serii tańców przyszedł czas na chwilę odpoczynku przy stole i degustację smakołyków przygotowanych przez rodziców.

Nie trwało to jednak zbyt długo, bo tego dnia nogi same rwały się do tańca. Zatem od stołu ruszyliśmy wprost na kulig w parach, aby potem zamieniać się w lodowe posągi, tańczyć taniec pingwinków i wykazać się sprawnością w przenoszeniu kul śniegowych. Potem znów tańczyliśmy i bawiliśmy się wyśmienicie. Bal zakończył się tuż przed obiadem „Belgijką” odtańczoną z wielkim zaangażowaniem wszystkich. Taki bal to prawdziwie bajka, a w głowie długo jeszcze będą brzmieć słowa jednej z piosenek: „Posłuchaj, tam trwa dźwięków bal, zatańczmy, bo to karnawał, zaklaszczmy raz, na obrót czas, to nasza muzyczna baśń”.

Anna Drozdowska, nauczycielka oddziału I

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Logopedia
Zaktualizowano wpis: https://przedszkole3kanoniczki.pl/logopedia/
Msza Święta – 26 maja 2024
Zapraszamy dzieci i rodziców na kolejną Mszę Świętą celebrowaną w kaplicy Sióstr w intencji zamówionej
Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego
Przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która jest Patronalną Uroczystością Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego odprawiliśmy
Ogólnopolski konkurs tańca towarzyskiego
12 maja dwanaścioro dzieci z najstarszej grupy wzięło udział w Ogólnopolskim konkursie tańca towarzyskiego –
Zajęcia otwarte dla rodziców.
Na przełomie kwietnia i maja 2024 roku odbyły się w przedszkolu zajęcia otwarte dla rodziców
Nabór uzupełniający
Są jeszcze wolne miejsca. Od dnia 23 kwietnia 2024 roku przedszkole prowadzi nabór uzupełniający na