yes

Do świętowania Dnia Patrona Przedszkola, dzieci z grupy II przygotowywały się przez cały tydzień. Służyły temu zajęcia, które miały na celu przybliżyć postać Ojca Gwidona oraz wartości, którymi żył. Średniaki wzięły udział w akcji “Bank dobrych uczynków – im. Bł. Ojca Gwidona”, dzięki której uczyły się, że cenne są nie tylko wielkie rzeczy, ale nawet najmniejszy wysiłek wykonany z miłością. Przedszkolaki tworzyły także “Dom Ducha Świętego” w którym miały okazję  opiekować się dziećmi.  Ponadto budowały miasto Montpellier z drewnianych klocków,  malowały portret Ojca Gwidona. Podczas katechezy śpiewały i bawiły się z piosenkami o Ojcu Gwidonie. Tworzyły także “Gwidonowy ogródek”, przy którym doskonaliły swoje umiejętności matematyczne, a jednocześnie miały okazję pomagać sobie nawzajem.

Siostry z grupy Średniaków: s. Marlena i s. Daniela

 

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Konkurs recytatorski
Regulamin konkursu recytatorskiego „Polscy poeci dzieciom” Organizator: Organizatorem konkursu jest Przedszkole Nr 3 Zgromadzenia Sióstr
POD ZIEMIĄ, POD WODĄ…
W drugim tygodniu ferii starszaki odkrywały podwodny świat i poznawały skarby Ziemi. Rozmawiały m.in. o
WIOSENNY SPACER ZIMĄ
21 lutego przedszkolaki z grupy maluszków wybrały się na wycieczkę w poszukiwaniu pierwszych zwiastunów wiosny.
Ferie w kosmosie
Rozpoczynając ferie grupa starszaków wyruszyła w kosmos specjalną rakietą, tj. ogromnym pudłem z dostosowanymi do
Bajkomania trwa
W piątkowe popołudnie tj. 16 lutego odwiedziła nas mama Leona przynosząc ciekawą bajkę „Franklin mówi
Bal karnawałowy „Na zamku” – grupa Starszaków
W czwartek 8 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Starszaki zostały zaproszone do