Do świętowania Dnia Patrona Przedszkola, dzieci z grupy II przygotowywały się przez cały tydzień. Służyły temu zajęcia, które miały na celu przybliżyć postać Ojca Gwidona oraz wartości, którymi żył. Średniaki wzięły udział w akcji “Bank dobrych uczynków – im. Bł. Ojca Gwidona”, dzięki której uczyły się, że cenne są nie tylko wielkie rzeczy, ale nawet najmniejszy wysiłek wykonany z miłością. Przedszkolaki tworzyły także “Dom Ducha Świętego” w którym miały okazję  opiekować się dziećmi.  Ponadto budowały miasto Montpellier z drewnianych klocków,  malowały portret Ojca Gwidona. Podczas katechezy śpiewały i bawiły się z piosenkami o Ojcu Gwidonie. Tworzyły także “Gwidonowy ogródek”, przy którym doskonaliły swoje umiejętności matematyczne, a jednocześnie miały okazję pomagać sobie nawzajem.

Siostry z grupy Średniaków: s. Marlena i s. Daniela