yes

Do świętowania Dnia Patrona Przedszkola, dzieci z grupy II przygotowywały się przez cały tydzień. Służyły temu zajęcia, które miały na celu przybliżyć postać Ojca Gwidona oraz wartości, którymi żył. Średniaki wzięły udział w akcji “Bank dobrych uczynków – im. Bł. Ojca Gwidona”, dzięki której uczyły się, że cenne są nie tylko wielkie rzeczy, ale nawet najmniejszy wysiłek wykonany z miłością. Przedszkolaki tworzyły także “Dom Ducha Świętego” w którym miały okazję  opiekować się dziećmi.  Ponadto budowały miasto Montpellier z drewnianych klocków,  malowały portret Ojca Gwidona. Podczas katechezy śpiewały i bawiły się z piosenkami o Ojcu Gwidonie. Tworzyły także “Gwidonowy ogródek”, przy którym doskonaliły swoje umiejętności matematyczne, a jednocześnie miały okazję pomagać sobie nawzajem.

Siostry z grupy Średniaków: s. Marlena i s. Daniela

 

Kategorie
Dzień świętości życia
Obchodzony zwykle dnia 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Mary Pannie Dzień Świętości Życia, w
Ptaki. Wiosenne.
Ptaki nie ruszają się z gniazd. Jakby były z plasteliny. Z pracowni plastycznej Starszaków. Podziwiamy,
Zawód ratujący życie
Dziś na zajęcia do starszaków przyszła Mama Emilki. Weszła do sali ubrana w biały fartuch
5 x wiosna
Wiosna z dnia na dzień się zmienia. Może o to chodzi w tych dziecięcych obrazkach?