yes

Maciek, Tomek i Romek to imiona Panów pracujących w Straży Miejskiej, którzy od lat w MDK-u prowadzą zajęcia edukacyjne dla dzieci. 5 października przedszkolaki ze wszystkich grup uczestniczyły we wspaniale przygotowanych i prowadzonych zajęciach na temat bezpiecznego poruszania się. Pierwsze pytanie brzmiało: Jak nazywa się miejsce przez które przechodzimy przez ulicę? Odpowiedzi dzieci były trafne: “pasy, zebra”, ale nie pełne, ponieważ nie padło określenie: przejście dla pieszych. Przedszkolaki były zdziwione, kiedy prowadzący powiedział, że przy każdych pasach jest znak drogowy informujący kierowców o przejściu dla pieszych. Po części wstępnej teoretycznej nadszedł czas na ćwiczenia praktyczne stosowania się do znaków drogowych. I tak kolejno każde dziecko miało możliwość przejechać trasę zabawkowymi samochodami pomiędzy rozstawionymi znakami drogowymi wyjeżdżając z parkingu i po drodze tankując paliwo.

Zajęcia były ubogacone piosenkami: „Czerwone światło stój”, „Jestem sobie strażnik miejski”.

s. Eligia Alina Ryniak, nauczyciel oddziału I

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Podziękowanie
Dziękujemy wszystkim za piękny rok 2023/2024 w przedszkolu.      
Spotkanie z Siostrami Duchaczkami z Burundi
Dziś odwiedziły przedszkole 3 siostry z Burundi przebywające po raz pierwszy w Polsce. Dzieci z
Ogłoszenie o pracy na rok szkolny 2024/2025
Zatrudnimy od września 2024 roku: 1. Nauczyciel wychowania przedszkolnego – pełny etat (wakat). 2. Pedagog
Uroczyste pożegnanie przedszkola
Podczas ostatnich dni w grupie starszaków trwały przygotowania do uroczystego pożegnania przedszkola. Dzieci powtarzały wiersze,
Z wizytą w Centrum Formacji Duchowej – Salwatorianie Kraków
W piątek 7 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Domu Słowa w Centrum Formacji Duchowej.
Parada smoków 2024 – konkurs
Pani Marta z naszego przedszkola zaprosiła nas na paradę smoków, w której brała udział 9