Maciek, Tomek i Romek to imiona Panów pracujących w Straży Miejskiej, którzy od lat w MDK-u prowadzą zajęcia edukacyjne dla dzieci. 5 października przedszkolaki ze wszystkich grup uczestniczyły we wspaniale przygotowanych i prowadzonych zajęciach na temat bezpiecznego poruszania się. Pierwsze pytanie brzmiało: Jak nazywa się miejsce przez które przechodzimy przez ulicę? Odpowiedzi dzieci były trafne: “pasy, zebra”, ale nie pełne, ponieważ nie padło określenie: przejście dla pieszych. Przedszkolaki były zdziwione, kiedy prowadzący powiedział, że przy każdych pasach jest znak drogowy informujący kierowców o przejściu dla pieszych. Po części wstępnej teoretycznej nadszedł czas na ćwiczenia praktyczne stosowania się do znaków drogowych. I tak kolejno każde dziecko miało możliwość przejechać trasę zabawkowymi samochodami pomiędzy rozstawionymi znakami drogowymi wyjeżdżając z parkingu i po drodze tankując paliwo.

Zajęcia były ubogacone piosenkami: „Czerwone światło stój”, „Jestem sobie strażnik miejski”.

s. Eligia Alina Ryniak, nauczyciel oddziału I