yes

Maciek, Tomek i Romek to imiona Panów pracujących w Straży Miejskiej, którzy od lat w MDK-u prowadzą zajęcia edukacyjne dla dzieci. 5 października przedszkolaki ze wszystkich grup uczestniczyły we wspaniale przygotowanych i prowadzonych zajęciach na temat bezpiecznego poruszania się. Pierwsze pytanie brzmiało: Jak nazywa się miejsce przez które przechodzimy przez ulicę? Odpowiedzi dzieci były trafne: “pasy, zebra”, ale nie pełne, ponieważ nie padło określenie: przejście dla pieszych. Przedszkolaki były zdziwione, kiedy prowadzący powiedział, że przy każdych pasach jest znak drogowy informujący kierowców o przejściu dla pieszych. Po części wstępnej teoretycznej nadszedł czas na ćwiczenia praktyczne stosowania się do znaków drogowych. I tak kolejno każde dziecko miało możliwość przejechać trasę zabawkowymi samochodami pomiędzy rozstawionymi znakami drogowymi wyjeżdżając z parkingu i po drodze tankując paliwo.

Zajęcia były ubogacone piosenkami: „Czerwone światło stój”, „Jestem sobie strażnik miejski”.

s. Eligia Alina Ryniak, nauczyciel oddziału I

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Alfabet logopedyczny w listopadzie
Na stronie Logopedia dodano nową relację z realizacji projektu logopedycznego w przedszkolu.
Minął tydzień
W ostatnim tygodniu u starszaków rozmawialiśmy o budowie ciała człowieka. Poznawaliśmy, gdzie się znajduje kolano,
Z kolejną wizytą w Bibliotece Głównej…
Udało się dotrzeć na czas, choć droga do pokonania nie jest krótka. W bibliotece przywitał
W świecie wyobraźni
Miniony tydzień w grupie starszaków przebiegał pod hasłem: “W świecie wyobraźni”. Staraliśmy się rozwijać wyobraźnię
Dwa domy
Listopad 2023
Krakowiaczek
Listopad 2023