yes

Maciek, Tomek i Romek to imiona Panów pracujących w Straży Miejskiej, którzy od lat w MDK-u prowadzą zajęcia edukacyjne dla dzieci. 5 października przedszkolaki ze wszystkich grup uczestniczyły we wspaniale przygotowanych i prowadzonych zajęciach na temat bezpiecznego poruszania się. Pierwsze pytanie brzmiało: Jak nazywa się miejsce przez które przechodzimy przez ulicę? Odpowiedzi dzieci były trafne: “pasy, zebra”, ale nie pełne, ponieważ nie padło określenie: przejście dla pieszych. Przedszkolaki były zdziwione, kiedy prowadzący powiedział, że przy każdych pasach jest znak drogowy informujący kierowców o przejściu dla pieszych. Po części wstępnej teoretycznej nadszedł czas na ćwiczenia praktyczne stosowania się do znaków drogowych. I tak kolejno każde dziecko miało możliwość przejechać trasę zabawkowymi samochodami pomiędzy rozstawionymi znakami drogowymi wyjeżdżając z parkingu i po drodze tankując paliwo.

Zajęcia były ubogacone piosenkami: „Czerwone światło stój”, „Jestem sobie strażnik miejski”.

s. Eligia Alina Ryniak, nauczyciel oddziału I

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Zajęcia z położną
  Przygotowując się do obchodów Dnia Świętości Życia, zaprosiliśmy na zajęcia do grupy maluszków mamę
Maluchy w świecie książek
W grupie maluszków przez cały tydzień od 2 do 5 kwietnia wszystkie zajęcia dotyczyły książek.
Życzenia świąteczne
Na Święta Paschalne s. Adriana i cała kadra przedszkola życzy radosnych spotkań z Jezusem Zmartwychwstałym,
Święcenie pokarmów w przedszkolu
Tradycyjnie w Wielką Środę odbywa się w przedszkolu święcenie pokarmów. W tym dniu brakowało tylko
Królowa Śniegu – spektakl muzyczny
Dziś w Kinie Kijów przedszkolaki z oddziału II i III oglądały baśń muzyczną Królowa Śniegu.
Informacje
Drodzy Rodzice 26 marca 2024 – Starszaki Średniaki jadą do Kina Kijów na spektakl muzyczny