yes

5 grudnia w godzinach popołudniowych do grupy maluszków przyszła mama Antosia, by w ramach projektu „Bajkomania”, czytać dzieciom bajkę. Kiedy wszystkie przedszkolaki usiadły do kółeczka, Pani Natalia wyjęła bajeczkę pt. „Ludzik z piernika”. Czytała powoli pokazując piękne, kolorowe ilustracje. Maluszki były cały czas zaangażowane nie tylko słuchając treści lecz również powtarzały słowa, które jak refren wypowiadał ludzik piernikowy podczas swojej wędrówki. Każda bajka czy opowiadanie dla dzieci ma morał. Mama Antosia trafiła w samo sedno z treścią bajki w okresie przedświątecznym, kiedy to już w niejednym domu pachnie piernikowymi wypiekami. I taki też był morał bajeczki, że wszyscy lubią pierniczki, nie tylko dzieci. Piernikowy ludzik miał wiele przygód ponieważ chciały go zjeść nawet zwierzęta. Po przeczytaniu bajki ku wielkiej radości dzieci, Pani obdarowała każde dziecko własnoręcznie upieczonym i udekorowanym „ludzikiem z piernika” proponując, by dzieci powiesiły je sobie na choince. Piernikowy ludzik wyglądał tak apetycznie, że niektóre maluszki pomimo tego, że były bezpośrednio po podwieczorku, w ukryciu zjadły piernikowego ludzika.

s. Eligia Alina Ryniak

 

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Logopedia
Zaktualizowano wpis: https://przedszkole3kanoniczki.pl/logopedia/
Msza Święta – 26 maja 2024
Zapraszamy dzieci i rodziców na kolejną Mszę Świętą celebrowaną w kaplicy Sióstr w intencji zamówionej
Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego
Przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która jest Patronalną Uroczystością Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego odprawiliśmy
Ogólnopolski konkurs tańca towarzyskiego
12 maja dwanaścioro dzieci z najstarszej grupy wzięło udział w Ogólnopolskim konkursie tańca towarzyskiego –
Zajęcia otwarte dla rodziców.
Na przełomie kwietnia i maja 2024 roku odbyły się w przedszkolu zajęcia otwarte dla rodziców
Nabór uzupełniający
Są jeszcze wolne miejsca. Od dnia 23 kwietnia 2024 roku przedszkole prowadzi nabór uzupełniający na