5 grudnia w godzinach popołudniowych do grupy maluszków przyszła mama Antosia, by w ramach projektu „Bajkomania”, czytać dzieciom bajkę. Kiedy wszystkie przedszkolaki usiadły do kółeczka, Pani Natalia wyjęła bajeczkę pt. „Ludzik z piernika”. Czytała powoli pokazując piękne, kolorowe ilustracje. Maluszki były cały czas zaangażowane nie tylko słuchając treści lecz również powtarzały słowa, które jak refren wypowiadał ludzik piernikowy podczas swojej wędrówki. Każda bajka czy opowiadanie dla dzieci ma morał. Mama Antosia trafiła w samo sedno z treścią bajki w okresie przedświątecznym, kiedy to już w niejednym domu pachnie piernikowymi wypiekami. I taki też był morał bajeczki, że wszyscy lubią pierniczki, nie tylko dzieci. Piernikowy ludzik miał wiele przygód ponieważ chciały go zjeść nawet zwierzęta. Po przeczytaniu bajki ku wielkiej radości dzieci, Pani obdarowała każde dziecko własnoręcznie upieczonym i udekorowanym „ludzikiem z piernika” proponując, by dzieci powiesiły je sobie na choince. Piernikowy ludzik wyglądał tak apetycznie, że niektóre maluszki pomimo tego, że były bezpośrednio po podwieczorku, w ukryciu zjadły piernikowego ludzika.

s. Eligia Alina Ryniak