W piątkowe popołudnie tj. 16 lutego odwiedziła nas mama Leona przynosząc ciekawą bajkę „Franklin mówi przepraszam”. Przywitaliśmy się wspólnie na początek i zaczęliśmy słuchać. Mama Leona przeczytała nam opowieść jak Franklin wraz z przyjaciółmi budowali statek. Miś powierzył Franklinowi pewną tajemnicę i prosił by nic nie mówił reszcie przyjaciół. Zrobił flagę na statek i chciał by to była niespodzianka. Niestety Żółwik nie potrafił dotrzymać tajemnicy i powiedział Liskowi, a ten Bobrowi oraz Ślimakowi. Misiowi było bardzo smutno kiedy się o tym dowiedział i odszedł od przyjaciół, a Franklin zrozumiał, że źle postąpił. Postanowił porozmawiać z przyjacielem i go przeprosić.

Bajka nauczyła nas jak ważne jest słowo „przepraszam” w naszym codziennym życiu, ale także równie ważne jest wybaczanie osobie, która sprawiła nam przykrość.

Na koniec mama Leona przygotowała dla każdego dziecka kolorowankę: Żółwika Franklina. Zabraliśmy się do malowania.

Dziękujemy za poświęcony nam czas i zapraszamy jeszcze nie jeden raz.

1. s. Stella Patrycja Porębna nauczycielka oddziału I