yes

W czwartek 8 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Starszaki zostały zaproszone do „królewskiego  pałacu” w którym od rana rozbrzmiewała taneczna muzyka. Kto odpowiedział na zaproszenie i przyszedł tego dnia na dworski bal? Były księżniczki, król i królowa Kleopatra, rycerze. Ku radości wszystkich gości na dworze pojawiły się także różne zwierzęta m.in.: smoki, lew, pantery, kot i pies. Jak widać tego dnia w królewskim zamku dla wszystkich znalazło się miejsce.
Bal rozpoczął uroczysty walc karnawałowy w wykonaniu dzieci, który zaprosił do dalszej zabawy. Były to m.in. tańce z balonami, zagadki, tańce integracyjne w z młodszymi grupami i prezentacja strojów.) Pojawiły się także spontaniczne scenki teatralne z inicjatywy dzieci. Z wielką niecierpliwością uczestnicy balu czekali na otwarcie przygotowywanej od kilku dni tajemniczej komnaty. Co to za miejsce? To sala w której czekało na dzieci wiele smakołyków. Za ich przygotowanie dziękujemy rodzicom. Gratulujemy także pomysłowości i zaangażowania w przygotowanie strojów.
Jak kolejnego dnia dzieci wspominały pobyt na zamku? Podsumowały jednogłośnie: „Było super!”.

s. Franciszka Justyna Babiarz i s. Marlena Monika Siuta

nauczycielki oddziału III

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Z wizytą w Centrum Formacji Duchowej – Salwatorianie Kraków
W piątek 7 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Domu Słowa w Centrum Formacji Duchowej.
Parada smoków 2024 – konkurs
Pani Marta z naszego przedszkola zaprosiła nas na paradę smoków, w której brała udział 9
Konkurs “Mój Lajkonik”
Dzieci z grupy Starszaków wzięły udział w konkursie plastycznym z okazji „Pochodu Lajkonika”, który polegał
KONKURS „NASI ULUBIENI BOHATEROWIE”
  W marcu Starszaki uczestniczyły w wycieczce do Kina Kijów, gdzie oglądały bajkę  „Wyspa Puffinów.
Dzień dziecka w przedszkolu
Atrakcje w przedszkolu: 3 czerwca 2024
Dzień Mamy i Taty u Maluszków
Przedstawienie o małej żabce.