Rozpoczynając ferie grupa starszaków wyruszyła w kosmos specjalną rakietą, tj. ogromnym pudłem z dostosowanymi do podróży oknami. Pierwszego dnia odkryliśmy, ile planet jest w Układzie Słonecznym, jak się nazywają i czym się charakteryzują, a także poznaliśmy wiele pojęć związanych z tematem kosmosu np. astronauta, meteoryt, droga mleczna, galaktyka itp. Do tego wykorzystaliśmy samodzielnie przygotowany teleskop. Oglądaliśmy przez niego planety, badaliśmy gwiazdozbiory, a nawet niektórzy okryli kosmitę siedzącego na Marsie. Owocem tych obserwacji było wykonanie pracy plastycznej. Nie zabrakło także zabaw ruchowych z kodowaniem  i zabaw badawczych. Pełne relaksu, po tak dalekiej podróży, były zabawy w sali sensorycznej. Podsumowując zajęcia o kosmosie wykorzystaliśmy tablicę interaktywną do zabawy w memory oraz koło fortuny.

1. s. Franciszka Justyna Babiarz
  2. nauczycielka oddziału III