yes

Rozpoczynając ferie grupa starszaków wyruszyła w kosmos specjalną rakietą, tj. ogromnym pudłem z dostosowanymi do podróży oknami. Pierwszego dnia odkryliśmy, ile planet jest w Układzie Słonecznym, jak się nazywają i czym się charakteryzują, a także poznaliśmy wiele pojęć związanych z tematem kosmosu np. astronauta, meteoryt, droga mleczna, galaktyka itp. Do tego wykorzystaliśmy samodzielnie przygotowany teleskop. Oglądaliśmy przez niego planety, badaliśmy gwiazdozbiory, a nawet niektórzy okryli kosmitę siedzącego na Marsie. Owocem tych obserwacji było wykonanie pracy plastycznej. Nie zabrakło także zabaw ruchowych z kodowaniem  i zabaw badawczych. Pełne relaksu, po tak dalekiej podróży, były zabawy w sali sensorycznej. Podsumowując zajęcia o kosmosie wykorzystaliśmy tablicę interaktywną do zabawy w memory oraz koło fortuny.

  1. s. Franciszka Justyna Babiarz
  2. nauczycielka oddziału III

 

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Zajęcia z położną
  Przygotowując się do obchodów Dnia Świętości Życia, zaprosiliśmy na zajęcia do grupy maluszków mamę
Maluchy w świecie książek
W grupie maluszków przez cały tydzień od 2 do 5 kwietnia wszystkie zajęcia dotyczyły książek.
Życzenia świąteczne
Na Święta Paschalne s. Adriana i cała kadra przedszkola życzy radosnych spotkań z Jezusem Zmartwychwstałym,
Święcenie pokarmów w przedszkolu
Tradycyjnie w Wielką Środę odbywa się w przedszkolu święcenie pokarmów. W tym dniu brakowało tylko
Królowa Śniegu – spektakl muzyczny
Dziś w Kinie Kijów przedszkolaki z oddziału II i III oglądały baśń muzyczną Królowa Śniegu.
Informacje
Drodzy Rodzice 26 marca 2024 – Starszaki Średniaki jadą do Kina Kijów na spektakl muzyczny