yes

Rozpoczynając ferie grupa starszaków wyruszyła w kosmos specjalną rakietą, tj. ogromnym pudłem z dostosowanymi do podróży oknami. Pierwszego dnia odkryliśmy, ile planet jest w Układzie Słonecznym, jak się nazywają i czym się charakteryzują, a także poznaliśmy wiele pojęć związanych z tematem kosmosu np. astronauta, meteoryt, droga mleczna, galaktyka itp. Do tego wykorzystaliśmy samodzielnie przygotowany teleskop. Oglądaliśmy przez niego planety, badaliśmy gwiazdozbiory, a nawet niektórzy okryli kosmitę siedzącego na Marsie. Owocem tych obserwacji było wykonanie pracy plastycznej. Nie zabrakło także zabaw ruchowych z kodowaniem  i zabaw badawczych. Pełne relaksu, po tak dalekiej podróży, były zabawy w sali sensorycznej. Podsumowując zajęcia o kosmosie wykorzystaliśmy tablicę interaktywną do zabawy w memory oraz koło fortuny.

  1. s. Franciszka Justyna Babiarz
  2. nauczycielka oddziału III

 

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Podziękowanie
Dziękujemy wszystkim za piękny rok 2023/2024 w przedszkolu.      
Spotkanie z Siostrami Duchaczkami z Burundi
Dziś odwiedziły przedszkole 3 siostry z Burundi przebywające po raz pierwszy w Polsce. Dzieci z
Ogłoszenie o pracy na rok szkolny 2024/2025
Zatrudnimy od września 2024 roku: 1. Nauczyciel wychowania przedszkolnego – pełny etat (wakat). 2. Pedagog
Uroczyste pożegnanie przedszkola
Podczas ostatnich dni w grupie starszaków trwały przygotowania do uroczystego pożegnania przedszkola. Dzieci powtarzały wiersze,
Z wizytą w Centrum Formacji Duchowej – Salwatorianie Kraków
W piątek 7 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Domu Słowa w Centrum Formacji Duchowej.
Parada smoków 2024 – konkurs
Pani Marta z naszego przedszkola zaprosiła nas na paradę smoków, w której brała udział 9