yes

21 lutego przedszkolaki z grupy maluszków wybrały się na wycieczkę w poszukiwaniu pierwszych zwiastunów wiosny. Stare przysłowie mówi: „Na luty wdziej dobre buty”, zatem pogoda w tym miesiącu zazwyczaj zapowiadała się mroźna i śnieżna. A my wychodzimy dokładnie miesiąc przed kalendarzową wiosną i oddychamy łagodnym powietrzem i czujemy, że wiosna jest tuż, tuż. Wystarczy rozejrzeć się wokoło. W ogródkach kwitną przebiśniegi, zawilce, pierwiosnki, a na drzewach pojawiają się zielone pączki. Dzieci były zachwycone tym, co zobaczyły na wycieczce i tym, co usłyszały. Ptaki swoim pięknym śpiewem najgłośniej oznajmiały, że wiosna już się zbliża. A my mamy ferie zimowe.

s. Eligia Alina Ryniak, nauczycielka oddziału I

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Zajęcia z położną
  Przygotowując się do obchodów Dnia Świętości Życia, zaprosiliśmy na zajęcia do grupy maluszków mamę
Maluchy w świecie książek
W grupie maluszków przez cały tydzień od 2 do 5 kwietnia wszystkie zajęcia dotyczyły książek.
Życzenia świąteczne
Na Święta Paschalne s. Adriana i cała kadra przedszkola życzy radosnych spotkań z Jezusem Zmartwychwstałym,
Święcenie pokarmów w przedszkolu
Tradycyjnie w Wielką Środę odbywa się w przedszkolu święcenie pokarmów. W tym dniu brakowało tylko
Królowa Śniegu – spektakl muzyczny
Dziś w Kinie Kijów przedszkolaki z oddziału II i III oglądały baśń muzyczną Królowa Śniegu.
Informacje
Drodzy Rodzice 26 marca 2024 – Starszaki Średniaki jadą do Kina Kijów na spektakl muzyczny