21 lutego przedszkolaki z grupy maluszków wybrały się na wycieczkę w poszukiwaniu pierwszych zwiastunów wiosny. Stare przysłowie mówi: „Na luty wdziej dobre buty”, zatem pogoda w tym miesiącu zazwyczaj zapowiadała się mroźna i śnieżna. A my wychodzimy dokładnie miesiąc przed kalendarzową wiosną i oddychamy łagodnym powietrzem i czujemy, że wiosna jest tuż, tuż. Wystarczy rozejrzeć się wokoło. W ogródkach kwitną przebiśniegi, zawilce, pierwiosnki, a na drzewach pojawiają się zielone pączki. Dzieci były zachwycone tym, co zobaczyły na wycieczce i tym, co usłyszały. Ptaki swoim pięknym śpiewem najgłośniej oznajmiały, że wiosna już się zbliża. A my mamy ferie zimowe.

s. Eligia Alina Ryniak, nauczycielka oddziału I