W drugim tygodniu ferii starszaki odkrywały podwodny świat i poznawały skarby Ziemi. Rozmawiały m.in. o tym, czy w Polsce są wulkany, czym różni się gejzer od wulkanu i jakie niebezpieczeństwa są z nimi związane, gdzie znajduje się największa na świecie rafa koralowa i kto ją zamieszkuje. Poznały także zabawną historię „O złośnicy Ośmiornicy” i szukały sposobów, jak mogą jej pomóc. Nie zabrakło także zabaw z rywalizacją, badawczych oraz językowych.

Czy łatwo jest przemierzyć drogę z odległego kosmosu na głębokości ziemi i wody? Starszaki znalazły skuteczny sposób. Jaki? Nieodłącznym elementem zabaw w tym czasie było szare, kartonowe pudło, które tym razem z rakiety zamieniło się w kilkuosobową łódkę😊.

1. Marlena Monika Siuta, nauczycielka oddziału III
  2.