Regulamin konkursu recytatorskiego

„Polscy poeci dzieciom”

1. Organizator:

Organizatorem konkursu jest Przedszkole Nr 3 Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego w Krakowie przy ul. Lotniczej 4a.

Koordynatorami konkursu są: s. Mariola Lasek i s. Daniela Ramian

2. Uczestnicy:

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci z Przedszkola Nr 3 Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego w Krakowie przy ul. Lotniczej 4a.

3. Cele konkursu:

• Popularyzowanie poezji dziecięcej.
  • Rozwijanie zdolności recytatorskich.
  • Zainteresowanie dzieci poezją.
  • Prezentacja umiejętności dzieci.
  • Rozwijanie dziecięcych talentów i zdolności.
  1. Przedmiot konkursu:
  • Konkurs ma formę prezentacji krótkiego utworu poetyckiego polskich autorów o tematyce dowolnej.
  • Mile widziane stroje tematyczne, rekwizyty i gest sceniczny.
  • Do udziału w konkursie dzieci przygotowują się w domu przy wsparciu Rodziców.

5. Zgłoszenia i terminy:

• Udział dzieci w konkursie należy zgłaszać do nauczycielek poszczególnych grup do dnia 22 marzec (piątek).
  • Konkurs recytatorski odbędzie się 10 kwietnia w sali średniaków o godz.15.30 w obecności zainteresowanych rodziców

6. Nagrody:

• zwycięzcy konkursu otrzymają dyplomy oraz nagrody, pozostali uczestnicy otrzymają dyplomy.

7. Informacje dodatkowe:

• Uczestnictwo w konkursie jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu. Zgłoszenie dziecka do konkursu jest równoznaczne ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych (publikacja nazwiska w protokole jury oraz  na stronie internetowej przedszkola).