Od 4 marca przez cały tydzień realizowano w grupie I temat „W kinie i teatrze”. Najlepiej byłoby zabrać dzieci w te miejsca i metodą poglądową oraz osobistych doświadczeń zapoznać z tematem. Niestety wyście z maluszkami do kina i teatru jest jeszcze bardzo ryzykowne (niektóre dzieci nie były tam nawet z rodzicami). W poniedziałek maluszki poznały teatr kamishibai i bajkę pt. „Kotka Psotka. We wtorek „były” w kinie i teatrze pacynkowym. Poznawały podobieństwa i różnice między kinem, a teatrem. W środę był teatrzyk kukiełkowy pt. „Księżniczka o dobrym sercu”, dzieci miały możliwość zabawy kukiełkami. Dowiedziały się też, co to jest teatr żywego aktora i same miały możliwość poznać swoje możliwości bawiąc się w teatr. Na czwartek zaprosiłyśmy aktorkę na zajęcia. 7 marca przyszła Pani Małgorzata Bielska, babcia Aleksandra, znana aktorka zwłaszcza w środowisku krakowskim. Kiedy do sali weszła Pani pięknie ubrana z kapeluszem na głowie wyglądała niczym Pani Wiosna. Oczy wszystkich dzieci były wpatrzone w aktorkę, która recytowała wiersz J. Brzechwy „Przyjście wiosny” i zaśpiewała „Przybywaj piękna wiosno” Mozarta. Bardzo interesujące było interaktywne zaprezentowanie samogłosek. Pani Małgorzata uczyła dzieci piosenki śląskiej z pokazywaniem „My som żabki” oraz piosenkę w języku angielskim „Old Macdonald”. Następnie była wspólna zabawa w kole: „ Stary niedźwiedź” i „Mam chusteczkę haftowaną”. Cisza w sali zapanowała, gdy Pani Małgorzata zaczęła recytować wiersz J. Tuwima pt. „Lokomotywa”.  Wówczas dzieci bardzo zainteresowane idealnie były skupione na aktorce, która po mistrzowsku, w sposób profesjonalny przekazywała treść wiersza. Pani Małgosia korzystając z dostępnych w sali pacynek zrobiła dzieciom teatrzyk pt. „Czerwony Kapturek” – wersja w serialu.  Maluszki przygotowały dla Pani aktorki niespodziankę i wyskoczyły zza kurtyny w miękkich maskach różnych zwierząt.

Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Małgorzacie za przybycie, za przekazaną wiedzę o umiejętnościach aktorskich, za wspaniałą wspólną zabawę.

s. Eligia Alina Ryniak nauczycielka oddziału I