yes

Kto z dzieci nie marzy, aby przez chwilę poczuć się kimś wyjątkowym i takim być w oczach innych. Wcielić się w bohatera znanych bajek: rycerza, króla, księżniczkę, i tylu innych… W minionym tygodniu w naszej średniakowej grupie stworzyliśmy taki „teatr na niby”. Dzieci mogły, choć w małym stopniu doświadczyć radości z bycia aktorem, odgrywania beztrosko i spontanicznie wybranych przez siebie ról. Rozwijaniu kreatywności dzieci pomogła też wiedza na temat teatru, ta od strony widowni i zza kulis. Dzieci poznały teatralny savoir vivre, czyli jak zachować się w teatrze. Wspólnie stworzyliśmy widownię, ucząc się odczytywać dane z biletu. Dla nas to proste, odczytywanie współrzędnych, ale nie dla dzieci. Daliśmy jednak radę. Bardzo ubogaciliśmy język, poprzez zrozumienie znaczenia słów związanych z teatrem: scena, kurtyna, aktor, sufler, scenografia, garderoba, reżyser. Dzieci poznały też rodzaje teatrów: aktora, lalki, cieni, pantomima itp. W związku z tym w sali zorganizowaliśmy teatr pacynek. Dużą atrakcją cieszył się teatr cieni, który przyniósł Orfeas. Oprócz niego taki teatr tworzyliśmy z własnych postaci. Dziękujemy dzieciom i rodzicom, którzy zaangażowali się w organizację tego czasu poprzez przyniesienie dzieciom strojów. Zabawa w teatr trwała prawie cały dzień. Resztę niech dopowie nasza fotorelacja.

s. Mariola Elżbieta Lasek nauczycielka oddziału II

 

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Zajęcia z położną
  Przygotowując się do obchodów Dnia Świętości Życia, zaprosiliśmy na zajęcia do grupy maluszków mamę
Maluchy w świecie książek
W grupie maluszków przez cały tydzień od 2 do 5 kwietnia wszystkie zajęcia dotyczyły książek.
Życzenia świąteczne
Na Święta Paschalne s. Adriana i cała kadra przedszkola życzy radosnych spotkań z Jezusem Zmartwychwstałym,
Święcenie pokarmów w przedszkolu
Tradycyjnie w Wielką Środę odbywa się w przedszkolu święcenie pokarmów. W tym dniu brakowało tylko
Królowa Śniegu – spektakl muzyczny
Dziś w Kinie Kijów przedszkolaki z oddziału II i III oglądały baśń muzyczną Królowa Śniegu.
Informacje
Drodzy Rodzice 26 marca 2024 – Starszaki Średniaki jadą do Kina Kijów na spektakl muzyczny