yes

Kto z dzieci nie marzy, aby przez chwilę poczuć się kimś wyjątkowym i takim być w oczach innych. Wcielić się w bohatera znanych bajek: rycerza, króla, księżniczkę, i tylu innych… W minionym tygodniu w naszej średniakowej grupie stworzyliśmy taki „teatr na niby”. Dzieci mogły, choć w małym stopniu doświadczyć radości z bycia aktorem, odgrywania beztrosko i spontanicznie wybranych przez siebie ról. Rozwijaniu kreatywności dzieci pomogła też wiedza na temat teatru, ta od strony widowni i zza kulis. Dzieci poznały teatralny savoir vivre, czyli jak zachować się w teatrze. Wspólnie stworzyliśmy widownię, ucząc się odczytywać dane z biletu. Dla nas to proste, odczytywanie współrzędnych, ale nie dla dzieci. Daliśmy jednak radę. Bardzo ubogaciliśmy język, poprzez zrozumienie znaczenia słów związanych z teatrem: scena, kurtyna, aktor, sufler, scenografia, garderoba, reżyser. Dzieci poznały też rodzaje teatrów: aktora, lalki, cieni, pantomima itp. W związku z tym w sali zorganizowaliśmy teatr pacynek. Dużą atrakcją cieszył się teatr cieni, który przyniósł Orfeas. Oprócz niego taki teatr tworzyliśmy z własnych postaci. Dziękujemy dzieciom i rodzicom, którzy zaangażowali się w organizację tego czasu poprzez przyniesienie dzieciom strojów. Zabawa w teatr trwała prawie cały dzień. Resztę niech dopowie nasza fotorelacja.

s. Mariola Elżbieta Lasek nauczycielka oddziału II

 

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Podziękowanie
Dziękujemy wszystkim za piękny rok 2023/2024 w przedszkolu.      
Spotkanie z Siostrami Duchaczkami z Burundi
Dziś odwiedziły przedszkole 3 siostry z Burundi przebywające po raz pierwszy w Polsce. Dzieci z
Ogłoszenie o pracy na rok szkolny 2024/2025
Zatrudnimy od września 2024 roku: 1. Nauczyciel wychowania przedszkolnego – pełny etat (wakat). 2. Pedagog
Uroczyste pożegnanie przedszkola
Podczas ostatnich dni w grupie starszaków trwały przygotowania do uroczystego pożegnania przedszkola. Dzieci powtarzały wiersze,
Z wizytą w Centrum Formacji Duchowej – Salwatorianie Kraków
W piątek 7 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Domu Słowa w Centrum Formacji Duchowej.
Parada smoków 2024 – konkurs
Pani Marta z naszego przedszkola zaprosiła nas na paradę smoków, w której brała udział 9