12 marca starszaki wybrały się do kina Paradox w Krakowie. Dzieci obejrzały film „Wyspa Puffinów. Nowi przyjaciele”. To losy ptasiej rodziny maskonurów, a także innych zwierząt zamieszkujących irlandzką wyspę. W filmie zostały poruszone tematy bliskie dzieciom. Opowiada o rodzinie, bliskości i odwadze, o przyjaźni, wzajemnej pomocy, a także o umiejętności radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia. Po zakończeniu filmu, starszaki wzięły udział w warsztatach. Dowiedziały się, w jaki sposób powstają filmy animowane, a także poznały jedną z pierwszych zabawek optycznych „taumatrop”. Na zakończenie wykonały własny „taumatrop”.

Dziękujemy Rodzicom Stefana za inicjatywę oraz pokrycie kosztów wyjścia do kina.

s. Marlena Monika Siuta i s. Franciszka Justyna Babiarz

nauczycielki oddziału III